Bilal Erdoğan: ‘Öğretmenlerin bir çoğu memur olmak için öğretmen oluyor’
  • Trabzon Time
  • Eğitim
  • Bilal Erdoğan: ‘Öğretmenlerin bir çoğu memur olmak için öğretmen oluyor’
176 okunma

Bilal Erdoğan: ‘Öğretmenlerin bir çoğu memur olmak için öğretmen oluyor’

ABONE OL
3 Eylül 2023 13:05
Bilal Erdoğan: ‘Öğretmenlerin bir çoğu memur olmak için öğretmen oluyor’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Dinlemek için tıklayınız

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde düzenlenen Önder 20. İmam Hatipliler Kurultayı’nda konuştu.

Türkiye’de öğretmen belirleme sisteminin “ideal meslek” kurgusuna göre değil memuriyet sistemine göre yapıldığını aktaran Bilal Erdoğan, “Türkiye’de kimse iddia edemez ki ancak idealist insanlar öğretmen oluyor. Böyle bir iddiası olan varsa tartışabiliriz tabii ama birçoğu memur olmak için öğretmen oluyor” dedi.

Bilal Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde:

“İDEALİST ÖĞRETMEN BİLE 3 YIL SONRA ‘NİYE UĞRAŞIYORUM?’ DİYOR”

“Ben olsam ben kendime güvenemem. ‘Niye uğraşıyorum?’. ‘Daha başarılı oldum diye birisi beni mükafatlandıracak mı?’, ‘Daha başarılı oldum diye bana bir kuruş fazla bir şey mi verilecek?’ Var mı böyle bir şey öğretmenlikte? Yok. Başlıyorsun, emekliliğe kadar gidiyorsunuz. Yani dolayısıyla bir de bir tarafta yan gelip yatan çok fazla gayret göstermeyen birkaç öğretmen arkadaşını görürsen o da seni de demotive ediyor, ‘Ben niye uğraşıyorum’ diyorsun. Böyle bir ortamda bizim o zaman bu işin destekçileri, gönüllüleri olarak bu öğretmen arkadaşlarımızı yermek yerine, kınamak yerine, karşımıza almak yerine, yanımıza almanın, arkasında durmanın, desteklemenin mücadelesini verirsek, moral-motivasyon verecek çalışmaları güdebilirsek o zaman onun neticesini biz bir öğretmenle onun o gün sınıfındaki 30-40 öğrencide gerçekleştirmiş, başarmış oluruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP