Yavaş: Ankapark’ın açılması için 300 milyon gerekiyor

Yavaş: Ankapark’ın açılması için 300 milyon gerekiyor

ABONE OL
22 Kasım 2022 15:11
Yavaş: Ankapark’ın açılması için 300 milyon gerekiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Kasım Ayı Meclis Toplantısı 15’inci birleşiminde ABB Başkanı Mansur Yavaş, bütçe ve faaliyet raporlarına ilişkin sunum gerçekleştirdi. Ankapark hakkında bilgi veren Yavaş, şunları söyledi:

* Türkiye Mimarlar Mühendisler Odası Birliği (TMMOB) ile Belediyenin belirlediği 2-3 yerden kontrol yapıldı. Oyuncakların hangileri çalışır hangileri çalışmaz tek tek bakıldı.

* Şu anda sadece yeni kablolar, kameralar ve havuzun doldurulması, pompalarda yapılacak değişiklikle buranın faaliyete geçmesi tam 300 milyon lira… Sadece küçük oyuncak bölümü çalışır durumda.

* Oranın tekrar ele alınıp çalışması için en az 300-400 güvenlik görevlisine ihtiyaç var. Arazi çok büyük, dolayısıyla nasıl bir çalışma yapacağımız konusuna bakıyoruz.

ANKAPARK’I AÇACAĞIZ

AKP’li Meclis üyesi Sinan Burhan’ın “Ankapark’ı açacak mısınız?” sorusu üzerine “Evet açacağım” yanıtını veren Yavaş, “Neden açmayayım, benim de param var orada. Halka açacağım, paralı pullu da değil. Oyuncakların olduğu yeri sezonluk kiraya verebiliriz. Maliyeti hesap ettiğiniz zaman ancak özel birisi belli alanları kullanıp para kazanabilirse kazanır“ dedi.

Yavaş hiç açılmayan ancak milyonlarca TL harcanarak yapılan Ankapark’taki teleferiğe ilişkin ihale tutarının 97.7 milyon TL olduğunu, teleferik sisteminin yarısı bile tamamlanmadan yüzde 76 ücretinin ödendiğini ve belediyenin 776 milyon TL zararda olduğunu belirterek konunun Savcılığa taşındığını kaydetti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP