WhatsApp’ın Android Telefonlar İçin Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte İlk Ekran Görüntüsü
302 okunma

WhatsApp’ın Android Telefonlar İçin Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte İlk Ekran Görüntüsü

ABONE OL
31 Ağustos 2023 17:38
WhatsApp’ın Android Telefonlar İçin Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte İlk Ekran Görüntüsü
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Dinlemek için tıklayınız

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süredir arayüz çalışmaları ile gündemde. Bu bağlamda, birkaç ay önce Android kullanıcılarına ulaşan bir güncelleme ile WhatsApp’ın Android sürümü, bir nebze daha iOS sürüme benzemeye başladı.

Öte yandan; geçtiğimiz ay sizlerle paylaştığımız bir haberimizde ise WhatsApp’a mesaj filtreleme özelliği geleceğini aktardık. Kullanıcılar, arayüzün üst kısmındaki seçenekleri kullanarak iş veya özel hayatları gibi kategoriler seçebilecek, sadece o mesajları görüntüleyebileceklerdi. WhatsApp’ın “2.23.18.18” kodlu Android beta sürümü, uygulamanın arayüzünde yeni bir değişimle daha karşılaşacağımızı gözler önüne seriyor. Yapılacak çalışmalar, WhatsApp’ın ikonik yeşil renginin uygulamaya yavaş yavaş veda edeceğini gösteriyor.

WhatsApp’ın yeni arayüzü işte böyle görünecek:

37c55bb9223b1fff22cc892e880e246bd975598f

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz üzere; WhatsApp artık daha sade ve beyaz tonda kullanılabilecek. Üst menüdeki yeşil renkli alan, yeni arayüzde beyaz renkli olacak. WhatsApp’la özdeşleşen yeşil renk ise WhatsApp logosu ile mesaj oluşturma butonuna hayat verecek. Ayrıca navigasyon bölümü aşağı alınmış ve mesaj listesinin üstüne filtreler eklenmiş durumda.

WhatsApp’ın yeni arayüzü karanlık modda böyle görünecek:

f1bcfc5e737c016e147e771c5d2b3c16fda83fbf

WhatsApp’ın yeni arayüzü henüz geliştirme aşamasında. Buradan, değişikliklerin kullanıcılara ulaşması için biraz bekleyeceğimiz sonucuna ulaşabiliriz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP