Ümit Özdağ: Bizi protesto edenler AK Parti ilintili

Ümit Özdağ: Bizi protesto edenler AK Parti ilintili

ABONE OL
25 Kasım 2022 18:10
Ümit Özdağ: Bizi protesto edenler AK Parti ilintili
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine söylediği, “Daha dur bu iyi günleriniz” sözlerine yanıt verdi.

Maraş’ta konuşan Özdağ, “Erdoğan’ın bizim bu ziyaretimizle ilgili bir açıklamasını dinledim. Doğrusu bu açıklama beni hiç şaşırtmadı. 20 seneden beri başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı yapmasına rağmen hala doğru düzgün istihbarat almadığını görüyorum. Zaten doğru dürüst istihbarat alsaydı 15 Temmuz darbe girişimi olmazdı. PKK ile müzakereler sırasında PKK’lıların yurtdışına çıktığını zannetmez Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında Jandarma Genel komutanı, PKK’lıların yurtdışına çıkmadığı bilgisini verdiği zaman da hayretle dönüp ‘ya gerçekten çıkmıyorlar mı’ diye MGK üyelerine sormazdı” dedi.

Karkamış sınırındaki saldırıyla ilgili kendisinin aldığı istihbaratın ‘daha iyi’ olduğunu savunan Özdağ, “Halk bizi protesto etmedi. 3 tane provokatör protesto etti. Bunlardan bir tanesi FETÖ’den atılmış eski bir komiser. 2 tanesi de AKP ile ilintili arkadaşlar” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın “İşte particiklerden bir tanesi. Dün Gaziantep, oradan Karkamış’a geçmiş. Karkamış’ta kalkmış orada mülteci kardeşlerimizle ilgili birkaç laf etmeye kalkınca -tabii ferasetiyle konuşur benim halkım, benim milletim- ‘Bugün bunun yeri değil, lütfen, bak Büyükşehir Belediye Başkanı dün buraya geldi, siz de bugün burada, lütfen siyaset yapmayın.’ deyip kovdular ve o da gidip bir dükkana sığındı” sözlerini hatırlatan Özdağ, “Bu provokatör arkadaşlar bağırıp çağırınca şimdi ikinci yanlışına geliyorum; biz bir yere kaçmadık. Hele senin söylediğin gibi dükkâna da sığınmadık. Biz o dükkâna bu provokatörlerin ne söylediğini dinlemeye davet üzerine gittik. Bizden bir de particik diye bahsetmişsin. Doğrusu bahsettiğin gemiciklerin ne kadar küçük olduğunu düşündüğümüzde sen particik dediğine göre önüne gelen anketlerde Zafer Partisi’nin gelmiş olduğu noktanın seni epey ürküttüğünü görüyoruz. Üstelik bu sığınma noktasına gelince biz hiçbir zaman hiçbir yere sığınmayız ama ben İçişleri Bakanlığı’na yürüdüğüm zaman İçişleri Bakanlığı’ndan dışarıya çıkamayan bir İçişleri bakanı var hala görevde. Benim kendisine karşı Anayasa’yı savunduğum ama senin görevden alamadığın biri. Bu kadar kötü bilgi ile devlet anca bu kadar kötü yönetilir. Bu konudaki açıklamamı şu sözlerle bitiriyorum; Haziran 2023 seçimlerinden sonra Zafer Turizm Kabil ve Şam seferleri dışında Katar’a da sefer düzenleyecek. Haberin olsun” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP