Trabzonspor’da kulüp yabancılara devredilebilir maddesi tüzükten çıkarıldı

Trabzonspor’da kulüp yabancılara devredilebilir maddesi tüzükten çıkarıldı

ABONE OL
27 Eylül 2023 14:15
Trabzonspor’da kulüp yabancılara devredilebilir maddesi tüzükten çıkarıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor’da tüzük değişikliği için bugün olağanüstü kongre düzenlendi.

Kulüp yabancılara devredilebilir maddesi tüzükten çıkarıldı

Trabzonspor tüzük tadilat kongresinde taslak tüzükte yer alan ‘Kulüp yabancılara devredilebilir’ maddesi tüzükten çıkarıldı. Tüzükte yer alan ilgili madde şu şekilde:

TRABZONSPOR TÜZÜĞÜ MADDE 8 AMACIN GERÇEKLEŞMESİNİ SAĞLAYACAK ÇALIŞMALAR

m) Kuruluş amacını gerçekleştirmek üzere 22/42022 tarihli ve 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanununun ilgili hükümleri uyarınca bağlı ortaklık veya iştirak halinde spor anonim şirketleri kurabilir ve bağlı ortaklık veya iştirak statüsü alacak şekilde spor anonim şirketlerinin paylarını devralabilir.

Kuruluş amacını gerçekleştirmek üzere başka bir spor kulübünü birleşmek suretiyle uhdesine alabilir veya başka bir spor kulübünün faaliyet gösterdiği spor branşlarından bir veya birkaçını aktif ve pasif varlıklarıyla birlikte bünyesine alabilir.

Tamim bin Hamad’ın Trabzonspor’u satın alacağı iddia edilmişti

Bilindiği üzere, Katar Şeyhi Tamim bin Hamad’ın, Trabzonspor Kulübü’nü 665 milyon Euro (20 Milyar TL) karşılığında satın almak istediği iddia edilmişti.

“7 katını vermeye hazırız”

Katar Şeyhi Tamim bin Hamad’ın Trabzonspor için yaptığı açıklamasında “Araştırma yaptırttım. 95 milyon Euro civarında takımın değeri mevcut. Bunun 7 katını vermeye hazırız. Belki, daha da yukarı çekebiliriz” ifadelerine kullandığı iddia edilmişti.

Yabancı kişilerin üye olması tüzükten çıkarıldı

Ayrıca, Bordo-Mavili takıma yabancı kişilerin üye olabilmesinin önünü açacak madde de, itirazlar sonrası tüzük taslağından çıkarıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP