158 okunma

Trabzon’da Cezası hiç bitmeyen araç! ‘Benim için lanetli’

ABONE OL
2 Eylül 2023 13:37
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Dinlemek için tıklayınız

Şikayet üzerine savcılık incelemesinde plakanın kopyalandığı tespit edilince plakası 34’den 61’e çevrilen Hacıosmanoğlu’na, aynı cezalar gelmeye devam etti. Plakayı değişip, aracını garaja çekmesine rağmen sorunun çözülmediğini söyleyen Hacıosmanoğlu, “Yıllardır bu cezalarla mücadele ediyorum. Araç, lanetli bir araç oldu benim için” dedi.

Hayrat ilçesinde tarımla uğraşan Hami Hacıosmanoğlu, 2016 yılında 34 HG 2475 plakalı bir otomobil satın aldı. Hacıosmanoğlu’nun 3 yıl kullandığı aracına gitmediği İstanbul’da ücretli otoyol ve köprülerden kaçak geçtiği gerekçesi ile cezalar geldi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvuran Hacıosmanoğlu’nun o tarihlerde İstanbul’da olmadığının tespiti üzerine, savcılık incelemesi başlatıldı. İncelemelerde kopyalanan plakanın, başka kişilerce bahse konu yollardan kaçak geçiş yaptığı saptandı.

Bunun üzerine Hacıosmanoğlu’nun plakası, 61 ACY 559 olarak değiştirildi, ancak aynı cezalar gelmeye devam etti. Başına dert olan plakayı değişip, aracını garaja çektiği halde cezaların gelmeye devam ettiğini belirten Hacıosmanoğlu, satış yapamadığı için yeni araç almak durumunda kaldı.

64f2ef3b50acca6360f22197

Toplamda 10 bin lirayı bulan cezalarla karşı karşıya kalan ve ceza sorununa çare bulamayan Hacıosmanoğlu, yeniden hukuki süreç başlatmaya hazırlanıyor.

‘ÖDÜYORUM, YENİSİ GELİYOR’

Yaşadığı süreci anlatan Hacıosmanoğlu, “Plakam savcılığın izni ile 34 plakadan 61 plakaya çevrildi. Ona rağmen 3 yıldır adıma cezalar gelmeye devam ediyor; haraca bağladılar beni. Başvurmadığım yer kalmadı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP