Süper lig hakemiyle aynı ismi taşıyan manavın hayatı kâbusa döndü

Süper lig hakemiyle aynı ismi taşıyan manavın hayatı kâbusa döndü

Süper lig hakemiyle aynı ismi taşıyan manavın hayatı kâbusa döndü - Trabzon'un Sürmene ilçesinde manav Yasin Kol'un (39), Süper Lig hakemi Yasin Kol ile fiziksel benzerliği ve aynı adı- soyadı taşıması, başına dert oluyor. Müsabakalardan sonra sosyal medyadan hesabının hakeme ait olduğunu sanan taraftarların tepki, hakaret ve küfürlerine maruz kalan Kol, suç duyurusuyla çözüm arıyor. Yaşananlara üzüldüğünü söyleyen Kol, 'Yasin Kol maçı yönetiyor, hakaretleri ben ve ailem yiyoruz' dedi.

ABONE OL
30 Ocak 2023 11:48
Süper lig hakemiyle aynı ismi taşıyan manavın hayatı kâbusa döndü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sürmene’de manavlık yapan Yasin Kol, Spor Toto Süper Ligde görev alan Trabzon bölgesi hakemlerinden Yasin Kol ile aynı adı- soyadı taşıması ve fiziksel benzerliği nedeniyle zor günler geçiriyor.

Yasin Kol, tecrübeli hakemin yönettiği maçlardan sonra farklı takım taraftarlarının sosyal medya hesaplarından tepki, hakaret ve küfürlerine maruz kalıyor.

Yaşadıklarından etkilenen Kol, suç duyurusuyla çözüm arayarak hakaretlerin son bulmasını istediğini söyledi.

UZAKTAN AKRABAYIZ

Hakem Yasin Kolun yönettiği her maç sonrası hakaretler aldığını söyleyen manav Yasin Kol, şunları söyledi:“Hakem Yasin Kol ile uzaktan akrabayız. İsim benzerliğinden dolayı bana hakaretler, küfürler, ağır sözler kullanılıyor. 3-4 aydan beri aynı sıkıntılarla karşılaşıyorum.

En son dayanamadım, gittim şikayette bulundum. Rahatsızlık duydum.Üzülüyorum böyle durumlardan dolayı. Hakaretler ediyorlar, kaldıramıyorum. Facebook hesabımı kapattım ama bu kez Instagramdan yazıyorlar.

İsim ve soy isimlerimiz tutuyor. Bana devamlı ağza alınmayacak kelimeler söylüyorlar. Hakaret ediyorlar.Aynı köydeniz ama o doğma büyüme İstanbul’da görevini yapıyor. Ben Trabzon Sürmene’de oturuyorum.

Manavlıkla uğraşıyorum. Sadece isim benzerliğinden dolayı hakaret ediyorlar

”MAÇ İZLEMEYİ ÇOK SEVERİM AMA HEVESİMİ KIRIYORLAR

Yaşadıkları nedeniyle maç izleme keyfini de kaybettiğini belirten Kol, Elimden geldiği kadar telefon kullanmamaya çalışıyorum. Devamlı hakaretler duyuyorum. 2 yıllık evliyim. Onlar da üzülüyor.

Ben de bunalıyorum bu olaylarla karşılaştıktan sonra. Sıkıntı verici şeyler. Aslında ben maç izlemeyi çok severim ama hevesimi kırıyorlar, izleyemiyorum, strese sokuyorlar beni. Hayatta en çok sevdiğim şey maç, onu da izlememeye karar verdim dedi.

YASİN KOLUN YÖNETTİĞİ MAÇLARI İZLEYEMİYORUM

Hakem Yasin Kolun maç yönettiği günlerde strese girdiğini kaydeden manav Kol, Yasin Kolun yönettiği maçları izleyemiyorum.

Hata da yaptığını zannetmiyorum. Taraftarı memnun etme şansı yok. Yasin Kol maçı yönetiyor, hakaretleri ben ve ailem yiyoruz. Maçları doğru da yönetse yanlış da yönetse lafları ben işitiyorum.

Küfür hiçbir maçta, hiçbir yerde olmaması gereken bir şey. Bu durumdan eşim de ailem de rahatsız oluyor. Türk futbolunun ilerlemesi için küfrün her yerden kalkması lazım diye konuştu.  (DHA)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP