Sırplar Milli Takımlarına Almaya Çalışmıştı… Vargas Hayatının En Özel Maçına Çıkıyor
  • Trabzon Time
  • Spor
  • Sırplar Milli Takımlarına Almaya Çalışmıştı… Vargas Hayatının En Özel Maçına Çıkıyor

Sırplar Milli Takımlarına Almaya Çalışmıştı… Vargas Hayatının En Özel Maçına Çıkıyor

ABONE OL
3 Eylül 2023 12:36
Sırplar Milli Takımlarına Almaya Çalışmıştı… Vargas Hayatının En Özel Maçına Çıkıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyet’ten Onur Dinçer’in haberine göre Türkiye-Sırbistan maçı Melissa Vargas için ayrı bir önem taşıyor. Milletler Ligi şampiyonluğunda takımın öne çıkan ismi olan 23 yaşındaki voleybolcu, en skoreri olduğu milli takımda Avrupa Şampiyonası’nda da finale giden yolda baş rolü oynadı.

SIRPLAR PEŞİNDEN KOŞMUŞTU

Küba asıllı sporcu, bundan üç yıl önce Sırplar tarafından milli takıma kazandırılmak istemişti. Vargas’ın o dönem Fenerbahçe’deki antrenörü Zoran Terzic aynı zamanda Sırbistan Milli Takımı’nı çalıştırıyordu. Terzic öğrencisini milli takımına da almak istedi. Bunun üzerine oyuncu için Sırbistan pasaportu hazırlanırken, vatandaşlığa alınmasına yönelik çalışmalar da yapıldı.

TERCİHİ TÜRKİYE OLDU

Ancak Türkiye de devreye girdikten sonra oyuncu milli takım tercihini ay-yıldızlılardan yana kullandı, oynama uygunluğuna eriştikten sonra Filenin Sultanları için sahaya çıkmaya başladı. İlk maçına mayıs ayında Güney Kore karşısında çıktı ve o maçtan itibaren bugüne kadar her maçta harika bir performans gösterdi.

İTALYANLAR VARGAS’I KONUŞTU

Çizme’de yarı final maçı öncesinde ‘İtalya’nın önündeki engel Vargas’ manşetleri atılmıştı. İtalyanlar, endişelerinde ne kadar haklı olduklarını karşılaşmada gördü. Yıldız isim 26 sayıyla maçın en skoreri olarak rakibi yıkan oyuncu oldu. Karşılaşmanın ardından İtalyan basınında ‘Dengeyi Türkler lehine çeviren Melissa Vargas’ın uyanışı oldu’, ‘Vargas’ın smaçları altında boğulan İtalyanlar için maçın sonları felaket oldu’ satırları haberlere yansıdı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP