Saç beyazlamasına son! İbn-i Sina’dan 3 önemli yağ önerisi…
240 okunma

Saç beyazlamasına son! İbn-i Sina’dan 3 önemli yağ önerisi…

ABONE OL
7 Eylül 2023 16:32
Saç beyazlamasına son! İbn-i Sina’dan 3 önemli yağ önerisi…
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Dinlemek için tıklayınız

Saç beyazlamasına kimyasal boyalarla geçici çözüm arayanların yanında kimyasal ürünlerden kaçınmayı tercih edip doğal yöntemlere başvuranlar da var. İşte, İbn-i Sina’nın asırlar öncesinden gelen doğal çözüm önerileri: saç beyazlamasının kökünü kurutan mucizevi yağlar…

1.KEÇİBOYNUZU İLE GÜÇLÜ VE IŞILTILI SAÇLAR

Keçiboynuzu yağı, içeriğinde barındırdığı antioksidan ve vitaminler sayesinde saçları güçlü ve parlak bir forma bürüyor. Aynı zamanda saç beyazlamasını önlemeye yardımcı olan keçiboynuzunun pekmezi de tüketilince saç köklerini uyarıp saçların daha hızla uzamasını sağlıyor.

t5ryo 1694079152 0291

2. BAN OTU MUCİZESİ İLE BEYAZA SAÇA ELVEDA

Tıbbi alanda oldukça sık tercih edilen ve ağrı kesici etkisi bulunan ban otu, yağ formunda da kullanılabiliyor. Saç diplerine uygulandığında beyazlamayı engelleyen ban otu yağı, kıl köklerini uyarıp saç uzamasına da yardımcıdır.

Mbm7w 1694079173 1886

3. ÇÖREK OTU YAĞI İLE PARILDAYIN

Türkiye’de oldukça geniş bir alanda yetişen çörek otunun kullanım geçmişi oldukça eskiye dayanır. Çeşitli pek çok hastalığın tedavisinde başarılı sonuçlar edinen çörek otu yağı aynı etkiyi saçlarda da gösteriyor. İçeriğinde bulundurduğu çinko, demir ve kalsiyum gibi temel bileşenler saç derisindeki kaşıntıyı gidermede etkili olurken aynı zamanda saç kırılmasını önler ve saçların nem dengesini korur. Çörek otu yağı, kepeklenme ve beyazlama gibi saçtaki diğer etkin problemlerle de başa çıkar.

lezaU 1694079185 2529

İbn-i Sina’nın şifalı tedavi yöntemlerinden bu doğal yağ önerileri, saç beyazlaması sorunuyla baş etmek zorunda kalan kişiler tarafından denenmiş ve memnun kalınmıştır. Fakat her cilt ve saç tipi değişkenlik gösterir. Bu sebeple keçiboynuzu, ban otu ve çörek otu yağlarının herkesin üzerinde aynı etkiyi bırakması beklenemez. Özellikle, hassas cilt tipine sahip kişiler, alerjik reaksiyon riski taşıyanlar veya başka kronik rahatsızlığı olanların kullanmadan uzman

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP