Ortaokulda ‘öğretmene darp’ iddiası: Öğrencinin babası ve ağabeyi gözaltında

Ortaokulda ‘öğretmene darp’ iddiası: Öğrencinin babası ve ağabeyi gözaltında

ABONE OL
25 Kasım 2022 18:07
Ortaokulda ‘öğretmene darp’ iddiası: Öğrencinin babası ve ağabeyi gözaltında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çarşamba ilçesindeki Atatürk Ortaokulu’nda, 25 Kasım Cuma sabah saatlerinde; B.Ç. adlı öğrenci, iddiaya göre ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nde beden eğitimi dersine giren öğretmen M.A.’nın kendisine tokat attığını öne sürüp, okul sonrası eve geldiğinde durumu ailesine anlattı.

171819712 ortaokulda ogretmene darp ogrencinin babasi ve agabeyi gozaltinda 1

DARP RAPORU ALDI

Bugün sabah saatlerinde okula diğer oğlu F.Ç. ile gelen baba E.Ç. ise bahçede karşılaştığı öğretmen M.A.’ya tekme ve tokat atıp saldırdı. Diğer öğretmen ve okul idarecilerinin araya girmesiyle baba ve oğlu, okuldan ayrıldı. Hastaneye giden öğretmen, darp raporu alıp, polise şikayette bulundu.

Şikayet üzerine E.Ç. ve oğlu F.Ç. gözaltına alındı.

SENDİKADAN KINAMA

Yıldız, konuşmasında, “Her şeyden önce sendikalı sendikasız hepimizin öğretmen olduğu hassasiyetinin altını çizmek için burada birlikteyiz. Bugünden tezi yok, bakanlığa sesleniyoruz; bir an önce eğitim çalışanlarına, öğretmenlerimize şiddete yönelik her türlü eylemi caydıracak yasal düzenlemeyi çıkarın” dedi.

Archive20221125171820165 ortaokulda ogretmene darp ogrencinin babasi ve agabeyi gozaltinda 2

‘GÜVENLİK PERSONELİ ŞART’

Eğitim Bir Sen Çarşamba İlçe Başkanı Hasan Demir de “Bir velinin elini kolunu sallayarak rahat bir şekilde okulu basması, darbetmesi ve sonrasında tehdit edici hakaretlerde bulunması kamusal alanlarda, okullarımızda güvenlik zafiyetinin olduğunu göstermektedir. Tüm okullarımızda güvenlik personellerinin bulundurulması şart ve zaruridir” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP