Ölüm korkusuyla göç ediyorlar: Katil zanlısı 16 gündür yakalanamadı
  • Trabzon Time
  • 3.Sayfa
  • Ölüm korkusuyla göç ediyorlar: Katil zanlısı 16 gündür yakalanamadı

Ölüm korkusuyla göç ediyorlar: Katil zanlısı 16 gündür yakalanamadı

ABONE OL
3 Eylül 2023 13:15
Ölüm korkusuyla göç ediyorlar: Katil zanlısı 16 gündür yakalanamadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sivas’ın Kangal ilçesine bağlı Topardıç Köyü’nde tarlalarını biçtiren Hüseyin Ercan (52), traktörün römorkuna yüklediği buğdayı köyüne götürürken, arazi anlaşmazlığı nedeniyle daha önceden husumetli olduğu dayısı Ali K. ile karşılaştı. Ali K. iddiaya göre yanındaki av tüfeği ile Hüseyin Ercan’a ateş açtı. Kontrolden çıkan traktör şarampole düştü. Ali K., daha sonra tarlada çalışan eniştesi Ali Rıza Ercan’ın (75) yanına giderek ona da tüfekle ateş açtı. Baba ve oğlu ölürken Ali K. motosikletiyle kaçtı.

24 Ağustos’ta olayın yaşandığı yere yakın bölgede Ali K.’ya ait motosiklet terkedilmiş halde bulundu. Köyde ikamet eden Ercan ailesinin yakınları ve bazı köylüler ise Ali K.nın kendilerine de zarar vermesinden endişe ederek bölgeden ayrıldı.

Eski muhtar Mehmet Ali Poyraz olay anını şöyle anlattı: “Tarlada döverbiçerin tarlayı biçmesini bekliyorduk. Ali Rıza Ercan gelip benim traktörüme bindi. Oğlu Hüseyin Ercan ise buğday dolduktan sonra traktörle köye doğru gidiyordu. Bizde orada bekliyorduk. Bu sırada Ali K., yanımıza geldi. Biz muhabbet ederken Ali K., Ali Rıza Ercan’ın kafasına 2 el ateş etti. Ben o arada sağ kapıdan kendimi aşağıya attım. Şahıs bana ‘kaçma benim seninle işim yok’ dedi. Ben kötü bir şoka girdim. Kendimi ancak toparlayıp hemen jandarmayı aradım. Daha sonra yürüyerek köye doğru giderken Hüseyin Ercan’ın traktörünü gördüm. O da orada vurulmuştu. Bu sırada jandarma olay yerine geldi.”

‘KÖYLÜLERİN RUH HALİ İYİ DEĞİL’

Jandarmanın arama çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Poyraz, “Bugün 16’ncı gün olmasına rağmen bulunamadı. Köylünün ruh hali hiç iyi değil. Burada ilk defa böyle bir şey yaşanıyor. Bizim için de çok kötü oldu. İnsanlarda tedirginlik var. İnsanların çoğu ve ölenlerin yakın akrabaları da hepsi köyü terketti. Tekrar gelir ve birilerine zarar verir diye şu an herkes tedirgin durumda. İnşallah en kısa zamanda yakalanır” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP