Ocak Partili Güngör: NATO’yu Türkiye’den çıkaracağız

Ocak Partili Güngör: NATO’yu Türkiye’den çıkaracağız

ABONE OL
26 Ocak 2023 16:30
Ocak Partili Güngör: NATO’yu Türkiye’den çıkaracağız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

OCAK Partisi Genel Başkan Vekili İbrahim Gökhan Güngör, NATO ile ilgili açıklamalarda bulundu. Güngör, iktidara geldiklerinde Amerika güdümünde olan NATO’yu Türkiye’den çıkaracaklarını söyledi.

Ocak Partisi Genel Başkan Vekili İbrahim Gökhan Güngör, yaptığı yazılı açıklamada, “NATO bizce ülkelerin içine yerleşmiş ve bu ülkeleri hem sömürmek, hem de kontrol altında tutmak için ABD güdümünde düzen almış bir kuruluştur. Bizler Ocak Partisi olarak ülkemizi bu düzen içinde tutmayacağız. NATO kendince dünyanın jandarmalığı misyonunu üstlenmiştir. Lakin NATO dünyanın jandarması değildir, Ocak Partisi olarak NATO’yu kabul etmiyoruz. NATO’nun kuruluş amaçlarında bahsedilen üye ülkelerde güven tesisinin aksine hiçbir ülkeye güven vermemektedir. Amaç ülkeleri Amerikan mandası altına almaktır. Bu anlamda görüyoruz ki NATO için ülkelerin önemi yoktur. NATO’da Amerika’nın çıkarları söz konusudur” dedi.

TARAFLI DAVRANMAYA DEVAM ETMEKTEDİR

Güngör, NATO’nun Türkiye ve Yunanistan arasında taraflı davrandığını belirterek, “Şöyle ki Türkiye ve Yunanistan her iki ülkede NATO üyesi olmasına rağmen Amerika Yunanistan’a ciddi anlamda silah ve askeri sevkiyat yapmıştır. NATO Amerika’nın bu tutumuna taraflı davranmıştır ve taraflı davranmaya da devam etmektedir. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsveç’te Kuran-ı Kerim yakılmasını kınamamış hatta bunu ifade özgürlüğü olarak tanımlamıştır. Oysaki inançlara karşı yapılan eylemler ifade özgürlüğü olarak tanımlanamaz aksine bu nefret ve kin söylemleridir, bu İslamafobidir. Dünyada her inanca saygı gösterilmelidir. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’in ve NATO’nun bu anlamda ki açıklamalarını da kınıyoruz. Bizlerde Ocak Partisi olarak iktidar olduğumuzda NATO’yu Türkiye’den çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP