Milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit’ten 2024 Paris Olimpiyat Oyunları hedefi!
  • Trabzon Time
  • Spor
  • Milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit’ten 2024 Paris Olimpiyat Oyunları hedefi!

Milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit’ten 2024 Paris Olimpiyat Oyunları hedefi!

ABONE OL
21 Eylül 2022 16:03
Milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit’ten 2024 Paris Olimpiyat Oyunları hedefi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit, kariyerindeki ikinci dünya şampiyonluğuna Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da ulaştı. Kadınlar 76 kilo finalinde Mısırlı güreşçi Samar Hamza’yı 6-0 yenen Yasemin, kürsünün en üst basamağında yer aldı.

AVRUPA ŞAMPİYONLUĞUNA ULAŞTI

Yasemin, daha önce Fransa’nın başkenti Paris’te 2017’de yapılan Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanmıştı. Dünya şampiyonu tek kadın Türk güreşçi olan Yasemin, bu yıl Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de 5. Avrupa şampiyonluğuna ulaşmıştı.

Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda üçüncülük kürsüsüne çıkan Yasemin, olimpiyatlarda madalya kazanan ilk Türk kadın güreşçi olarak tarihe geçmişti.

Yasemin Adar Yiğit yaptığı açıklamada, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da ikinci kez dünya şampiyonluğuna ulaştığı için çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledi.

“Bu gururu ülkeme yaşattığım için çok sevinçliyim.” diyen Yasemin, “Türk kadınının gücünü her zaman en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyorum. Burada da Türk kadınının gücünü göstermeye çalıştım. Nitekim de başarılı oldum. 2017 Paris’in ardından ikinci kez dünya şampiyonu olmak beni çok mutlu etti” ifadelerini kullandı.

144338072 yasemin adar iha

“KADIN GÜREŞİ ÇOK İYİ YERLERE GELECEK”

Kadın güreşinin iyi bir ivme kazandığına işaret eden Yasemin, “Bu sene takım halinde Avrupa şampiyonu olmuştuk. İlerleyen zamanlarda Türk kadın güreşi eminim ki çok iyi yerlere gelecek” değerlendirmesinde bulundu.

Türk kadınlarına da mesaj gönderen milli güreşçi, “Türk kadınının isteyip de başaramayacağı hiçbir şey yok. Buna canıgönülden inanıyorum. Bir kadın yeter ki istesin, başaramayacağı hiçbir şey yok. Birçok kez maalesef kadınlarımıza şans verilmiyor. Bu konuda çok sıkıntı çekiyorlar ama hiçbir şekilde yılmadan, asla pes etmeden mücadele etmeye devam etsinler” diye konuştu.

144355563 yasemin adar yigit

MOTİVASYON KAYNAĞINI AÇIKLADI

Birçok önemli başarıya imza atan Yasemin Adar Yiğit, motivasyon kaynağını, “Başarı beni çok mutlu ediyor. Başardığımız zaman minderde bayrağımızla beraber ‘zafer koşusu’ yapıyoruz. Bu koşu esnasında sanki ayaklarım havadaymış, yukarıda süzülüyormuşum hissine kapılıyorum. O tutkuyu tekrar tekrar yaşamak istediğim için başarım geliyor. Bu sayede başarılı olduğumu düşünüyorum” sözleriyle anlattı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP