Latif Şimşek’i canlı yayında darp eden sanığa 3 yıl hapis istendi
  • Trabzon Time
  • Gündem
  • Latif Şimşek’i canlı yayında darp eden sanığa 3 yıl hapis istendi

Latif Şimşek’i canlı yayında darp eden sanığa 3 yıl hapis istendi

ABONE OL
26 Ocak 2023 15:50
Latif Şimşek’i canlı yayında darp eden sanığa 3 yıl hapis istendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TV100’deki ‘Gündeme Dair’ programında DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un yanındaki Emrah Topal tarafından darp edilen Latif Şimşek’in açtığı davanın ilk duruşması İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

AA’nın haberine göre tutuklandıktan kısa süre sonra tahliye edilen Emrah Topal’ın da katıldığı duruşmada ifade veren programın sunucu Pınar Işık Ardor, Enginyurt ve Latif Şimşek arasında çıkan arbede sırasında stüdyoya 4-5 kişinin daha geldiğini belirterek “O sırada bir gürültü duydum, arkadan Emrah Bey gelerek Latif Bey’e bir darbe vurmuş ama görmedim. Araya girmemle Emrah Bey durdu. Kendisinin küfür ve tehdit ettiğini hatırlamıyorum. Sanığın Enginyurt’un koruması olarak geldiğini sanmıştım” dedi.

Tanığın ardından konuşan müşteki Şimşek’in avukatı Pınar Erkanlı Üçgül, bir sonraki celse aynı programdaki gazeteci Barış Yarkadaş’ın tanık olarak dinlenmesini talep etti.

Sanık Emrah Topal, savunma yapmayacağını belirterek, “Evet ben bu suçu işledim, kendimi savunmadım, savunmayacağım da… Maalesef olmaması gereken bir şey yaptım, müştekiye vurdum. Ama kimseye tehdit ve hakarette bulunmadım” diye konuştu.

Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanığın “basit yaralama” ve “hakaret” suçlarından 7 aydan 3 yıla kadar hapsini, “tehdit” suçundan beraatini istedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanığın yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasına ve taraflara mütalaaya karşı savunma hazırlamaları için süre verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

İDDİANAME: DARP VE AĞIR KÜFÜR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve gazeteci Latif Şimşek’in “müşteki” olarak yer aldığı iddianamede, 6 Ağustos’ta TV 100 adlı televizyon kanalında yayımlanan “Gündeme Dair” isimli, müşteki Latif Şimşek ve Milletvekili Cemal Enginyurt’un konuk olduğu program sırasında ikili arasında tartışma yaşandığı anlatılıyor.

Diğer program konuklarının tarafları sakinleştirmeye çalıştığı, bu sırada Emrah Topal’ın Latif Şimşek’i yumruk ve tokat atmak suretiyle darp ettiği aktarılan iddianamede, sanığın darp sırasında müştekiye ağır küfürler ettiği belirtiliyor.

İddianamede, tüm dosya kapsamına göre sanığın olay günü müştekinin vücudunun çeşitli yerlerine vurarak “kasten yaralama”, başkalarının da duyacağı şekilde sarf ettiği küfürlerle de “alenen hakaret” ve tehdit” suçlarını işlediği kaydediliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP