Kiracısını çıkarabilmek için yaptıkları akıllara durgunluk verdi
  • Trabzon Time
  • Gündem
  • Kiracısını çıkarabilmek için yaptıkları akıllara durgunluk verdi

Kiracısını çıkarabilmek için yaptıkları akıllara durgunluk verdi

ABONE OL
23 Ocak 2023 14:12
Kiracısını çıkarabilmek için yaptıkları akıllara durgunluk verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fatih Laleli’de tekstil mağazası işleten Guiaunai Roustamova mülk sahibiyle kiraya zam talebi nedeniyle yaklaşık 1 buçuk senedir sorun yaşıyor.

KİRAYI 5 BİN LİRADAN 112 BİN LİRAYA ÇIKARMAK İSTEDİ

Roustamova’nın iddiasına göre; mülk sahibi M.Ş. haziran ayında 5 bin lira olan kira bedelini 6 bin dolar yani güncel dolar kur değeriyle yaklaşık 112 bin liraya yükseltmek istedi.

resim7 22214905

Guiaunai Roustamova

M.Ş., bu kira artışının karşılayamayacağını belirten Guiaunai Roustamova’yı dükkandan çıkarabilmek için çeşitli yollar denedi. Temmuz ayında ortak kullandıkları elektriği keserek dükkânın satış yapmasını engelledi. Roustamova dükkânı aydınlatmak için akü kullanmaya başladı.

resim1 22214904

SARIMSAKLI SU, SİRKE, YAĞ…

Eylül ayında ise mülk sahibi kendisine ait olan üst katın zeminini delerek mağazanın tavanında delikler açtı. Dükkana müşteri gelemsin diye bu deliklerden aşağıya ise sarımsaklı su, yağ ve çamaşır suyu dökmeye başladı. Bu nedenle mağazada hasar oluştu, kıyafetler kullanılamaz hale geldi.

resim2 22214918

Yaklaşık 100 bin lira zarara uğradığını dile getiren Guiaunai Roustamova mülk sahibinden şikayetçi oldu.

Mülk sahibi M.Ş. ise, söylenen kira bedeli isteğinin doğru olmadığını, mağazanın üst katında tadilat yapıldığından dolayı alt kata su aktığını belirtti.

resim3 22214917

‘BİZ DELİKLERİ KAPATTIKÇA O AÇMAYA DEVAM ETTİ’

Kira bedeli ilgili sorunlar pandeminin sonuna doğru başladığını belirten Guiaunai Roustamova, şunları söyledi:

“Pandemide açık olmamıza rağmen bizden kira talep etti. Biz ona rağmen kiranın hepsini ödedik. Pandemi sonrası mülk sahibi bizi yanına çağırarak fahiş bir rakam istedi. Biz uzun süre boyunca kirada uzlaşamadık.

Geçtiğimiz haziran ayında anlaşmazlıklar arttı. Mal sahibi temmuz ayında elektriğimizi kesti. Mağazamızı şu anda aküyle çalıştırıyoruz. Daha sonra hakaret ve küfürlerle karşı karşıya kaldık.

resim4 22214915

“100 BİN TL ZARARIM VAR”

Eylül ayından beri çok büyük mağduriyet yaşıyorum. Tavanımızı delmeye başladı. Çalışamaz hale geldik. Delikten devamlı su akıtmaya başladı. Daha sonra biz deliği kapatmamıza rağmen tekrardan delik açıp sarımsaklı su ve sirke dökmeye başladı.

resim5 22214912

Bir aydır bunlar artmaya başladı. Davamız devam ediyor. Biz kiramızı düzenli ödememize rağmen böyle bir mağduriyet yaşıyoruz. Bizim kiramız 5 bin lirayken bizden 6 bin dolar istedi. Aşağı yukarı 100 bin liralık zararım var. Ürünlerim çok fazla zarar gördü” diye konuştu.  (DHA)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP