Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Meydan okuyorsan karşıma çık
178 okunma

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Meydan okuyorsan karşıma çık

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Meydan okuyorsan karşıma çık - CHP lideri Kılıçdaroğlu, kendisi için “Hodri meydan. Gücün varsa seçimde çık karşıma' ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bu kez de Tokat’tan seslendi: Akşam bekliyorum, hangi televizyonda istiyorsan o televizyonlara çıkarım. Ama karşıma çıkmaya cesaret edemiyor. Bulmuş Ak Parti milletvekillerini bana oradan meydan okuyor. Sen kim, meydan okumak kim. Meydan okuyorsan karşıma çık.

ABONE OL
20 Ekim 2022 14:56
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Meydan okuyorsan karşıma çık
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Dinlemek için tıklayınız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnaf ziyaretinde bulunduğu Tokat’ta halka hitap etti.

“BEN BEŞLİ ÇETELERE HİZMET EDEN BİRİSİ DEĞİLİM”

Halkın adamı olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Ben esnafın, çiftçinin, emeklinin, işçinin, ev kadının herkesin ama herkesin alın terine değer veren birisiyim. Beni şöyle tanımlayın. ‘Ey Kılıçdaroğlu sen kimin adamısın?’ Ben de diyorum ki, işçinin, esnafın, çiftçinin, emeklinin, sanayicinin adamıyım. Ben ezilenlerin adamıyım. Ben beşli çetelere hizmet eden birisi değilim.” dedi.Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı olarak iktidara geldiklerinde ilk bir hafta içinde esnafın ve çiftçilerin aldıkları kredilerin faizlerini sileceklerini belirterek, “Yeter yahu perişan ettiniz esnafı, çiftçiyi.” dedi.

ERDOĞAN’A BİR KEZ DAHA ÇAĞRIDA BULUNDU:

YÜREĞİN, CESARETİN VARSA…

Kılıçdaroğlu, kendisi için “Hodri meydan. Gücün varsa seçimde çık karşıma” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a, birlikte televizyona çıkma çağrısını yineleyerek şöyle konuştu:*Benden kaçıyor. Çıkmıyor karşıma. Dün Osmaniye’den meydan okudum.

Şimdi Tokat’tan vatandaşların huzurunda yeniden Erdoğan’a meydan okuyorum.

*Yüreğin, cesaretin varsa, hesap verilecek hiçbir şeyin yoksa gelirsin karşıma. Devletin bütün imkânları önünde, elinde. Sen istersen tek başına, istiyorsan bakanlarını, danışmanlarını al arzu edersen de prompterını da al.

*Vallahi de billahi de tek başıma çıkacağım. Akşam bekliyorum, hangi televizyonda istiyorsan…

Senin dünya kadar yandaş televizyonun var, o televizyonlara çıkarım. Ama karşıma çıkmaya cesaret edemiyor.

“SEN KİM, MEYDAN OKUMAK KİM”

*Bulmuş Ak Parti milletvekillerini bana oradan meydan okuyor. Sen kim, meydan okumak kim. Meydan okuyorsan karşıma çık.

*‘Yiğitler gibi, aslanlar gibi çıkacağım’ diyeceksin. O zaman ben diyeceğim ki, ‘Helal olsun, demek ki karşıma çıkabiliyor.’ Sen orduyla gel orduyla.

*Senin bir sürü adamın var böyle, bir sürü beslemen var, bir sürü oligarkın var senin. Onlarla da gel. Hiç korkmam, verilmeyecek hesabımız yoktur. Eğer bir hesap verilecekse ben hesabı milletime veririm.

*Hiçbir zaman, hiçbir egemen gücün karşısında biz eğilmedik. Kuvayi Milliyeciyiz biz. Ama onlar 3-5 kuruş para için Türkiye’deki adaleti sattılar.*

Kaşıkçı cinayetinin dosyasını götürüp katile teslim ettiler ve Türkiye’nin itibarını satıyorlar.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı:

*Seçime kısa bir süre kaldı ama daha adayları ortada yok. Burada Kılıçdaroğlu’na açık bir çağrı yapmak istiyorum. Hodri meydan. Gücün varsa, kendi iradenle hareket edebiliyorsan seçimde çık karşıma. Bırakalım kararı millet versin.

*Yok eğer aday olmak istiyor ama birilerinin şantajına, tehdidine maruz kalarak ilan edemiyorsan da korkma. Kürsüye çıkıyor, ‘Ya benimle olun, ya önümden çekilin’ diyor. Efeleniyor. Bay Kemal senin nasıl bir devrimci olduğunu bilmiyorum. Ama ben muhafazakar bir devrimciyim.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP