Kılıçdaroğlu Toplantı Yapmıştı: Restorana 10 Gün Kapatma Cezası
  • Trabzon Time
  • Gündem
  • Kılıçdaroğlu Toplantı Yapmıştı: Restorana 10 Gün Kapatma Cezası

Kılıçdaroğlu Toplantı Yapmıştı: Restorana 10 Gün Kapatma Cezası

ABONE OL
29 Aralık 2022 19:21
Kılıçdaroğlu Toplantı Yapmıştı: Restorana 10 Gün Kapatma Cezası
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde gittiği Kayseri’de SinanChef isimli restoranda ilin ileri gelenleriyle yemekli toplantı yapmıştı. Talas Belediyesi, toplantının yapıldığı restorana ‘sigara içildiği’ gerekçesiyle hem para cezası hem de 10 gün kapatma cezası uyguladı.

Dört farklı tutanak tutulmuş

s e882be86605c80f41fc8d20062f48aed14309c2d

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre; Kılıçdaroğlu’nun kentten ayrılışının ardından Talas Belediyesi tarafından Sinanchef Restaurant’a ‘kapalı alanda sigara tüketildiği’ gerekçesiyle dört farklı tutanak tutuldu. Toplam 16 bin TL idari para cezası kesilen restorana 10 gün kapatma cezası da verildi.

Restoranın terasında iki kez sigara içildiği gerekçesiyle tutanak tutulduğunu diğer tutanaklardan daha sonra haberleri olduğunu ve karara karşı itiraz edeceklerini belirten restoranın sahibi Sinan Yavuz, “Gelmedikleri halde iki tutanak tutmuşlar. Avukatlarımız mahkemeye sunacak. Bir şeye mutlaka kızmışlar ki yılbaşına rezervasyonlarının olduğu zamanda dükkanı kapattılar. Çalışanlarımız da mağdur oldu” ifadelerini kullandı.

‘Paylaştığımız fotoğraflar sebebiyle kötü yorumlar aldık’

s 82899aac6b0f1f676f7429a11da795ab6043b56d

Kapatma işleminden önce, işletmenin sosyal medya hesaplarından Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının paylaşılması da gündem oldu. Yavuz, bütün siyasi partilere saygı gösterdiklerini söyleyerek Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafını siyasi kimliğinden dolayı paylaşmadıklarını ifade etti. 

Yavuz şunları söyledi: “Sayın Kılıçdaroğlu ile paylaştığımız bir resimden dolayı bazı yorumlar aldık. Sinan Chef’e gelen bütün misafirler gözümüzde aynıdır ve değerlidir. Bütün siyasilere saygımız sonsuz. Ben bütün misafirlerimle resim çekiyorum. Biz asla siyasi birisi olduğu için resim paylaşmadık. Buraya gelen bütün misafirlerimize hizmet ederiz. Lezzet ve hizmet noktasındaki tüm yorumlara saygı duyarız.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0