iPhone 15 Ultra, İki Adet Ön Kameraya Sahip Olabilir

iPhone 15 Ultra, İki Adet Ön Kameraya Sahip Olabilir

ABONE OL
27 Eylül 2022 19:11
iPhone 15 Ultra, İki Adet Ön Kameraya Sahip Olabilir
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Apple’ın önümüzdeki yıl piyasaya süreceği iPhone 15 serisinin en üst düzey modelinin iki adet ön kamera barındıracağı iddia ediliyor.

Apple, geçtiğimiz günlerde yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonları iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni nesil cihazlar, beraberinde birçok yeniliği kullanıcılara sunmasıyla dikkat çekiyor. Bu cihazların tanıtımı üzerinden henüz pek de vakit geçmemiş olmasına rağmen, şirketin önümüzdeki yıl piyasaya süreceği iPhone 15 serisi ile ilgili bazı detaylar ortaya çıkmaya başladı. Birkaç gün önce, iPhone 15 akıllı telefon serisinde yer alan tüm cihazların, bu yıl iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri ile birlikte önemli bir yenilik olarak sunulan “Dynamic Island” özelliğini alacağı belirtilmişti. Bugün de serinin en üst düzey modelinin iki adet ön kameraya sahip olacağı iddia ediliyor.

Duyumcu Majin Bu tarafından Twitter üzerinden yapılan paylaşıma göre, Apple’ın bir sonraki nesil amiral gemisi akıllı telefon serisinin en üst düzey varyantı iki adet selfie kamerası barındıracak. Twitter paylaşımında bahsi geçen cihazın ismi iPhone 15 Ultra olarak verilmiş. Bildiğimiz gibi Ultra modeli, bu yıl iPhone 14 serisinde yer almıyor. Bunun yerine seride iPhone 14 Pro Max en üst düzey teklif olma özelliğini taşıyor. Duyumcuya göre, bir sonraki nesil seride isimlendirme stratejisi değişebilir. Böylelikle iPhone 14 Pro Max cihazının yerini, yeni nesilde iPhone 15 Ultra cihazı alabilir.

iPhone 15 Ultra
iPhone 15 Ultra

Majin Bu, yaptığı paylaşımda kaynağından aldığı bilgi doğrultusunda iPhone 15 Ultra veya iPhone 15 Pro Max cihazının iki ayrı ön kameraya sahip olacağını belirtiyor. Serinin en üst seviye modelinin ayrıcalıkları bununla da sınırlı kalmayacak. Cihaz, 256GB depolama alanı seçeneği ile varsayılan olarak satışa sunulacak. Ancak kullanıcılar, istekleri doğrultusunda depolama alanını da genişletebilecek. Öte yandan, seride yer alacak iPhone 15 Pro modeli 128GB depolama alanı seçeneği ile varsayılan olarak satışa sunulacak. Pro modeli ayrıca, ön tarafında alışkın olduğumuz şekilde yalnızca bir adet ön kamera barındırıyor olacak.

Duyumcunun gönderide kullandığı tasarım görselinde, cihazın ön bölümünde yer alan iki ön kamerayı rahatlıkla görebiliyoruz. Bunun yanı sıra, cihazın arka kamera kurulumunda herhangi bir fark göze çarpmıyor. Yine de arka kamera kurulumu için şirketin değişiklik yapmayacağını söylemek için erken. Zira, önümüzde halen uzun bir vakit olduğunu düşünürsek, Apple’ın yeni nesil amiral gemisi akıllı telefon serisi için ortaya koyacağı yenilikler daha da çeşitlenebilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP