İngiltere’de şimdi de yumurta krizi patladı

İngiltere’de şimdi de yumurta krizi patladı

ABONE OL
16 Kasım 2022 12:54
İngiltere’de şimdi de yumurta krizi patladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle
c8e9916cc4b1ngilteredebuyukmarketlerdesatilanyumurtalardasalmonellabakterisiuyarisi3
İngiltere’de süpermarketler, çiftçilere yumurta üretmeleri için ‘adil bir fiyat’ ödemeyi reddederek ülkenin yumurta tedarik zinciri kaosunu körüklemekle suçlanıyor.

0ca1c660yumurta 5710
Yumurta çiftçisi Ioan Humphreys, sektördeki bozulmaya işaret etti.

Humphreys, İngiliz çiftçilere daha fazla ödeme yapmak yerine İtalya’dan yumurta ithal etmeyi seçtiği için zincir marketlere tepki gösterdi.

ba8ca48cyumurta 5241
Süpermarketlerden boş raf fotoğrafları

Mail’in haberine göre, Tesco, Lidl ve Aldi de dahil olmak üzere Birleşik Krallık genelinde süpermarketlerdeki boş rafların fotoğrafları, yumurta sektörüyle ilgili kaosu gözler önüne seriyor.

Wetherspoons, yumurta kıtlığı nedeniyle kahvaltı yerine geçen ürünler sağlarken, Norwich’te yumurtaya dayanan popüler bir fırın, tedarik zincirindeki bozulmanın ‘felaket’ olduğu konusunda uyardı.

968b9b7fyumurta 9099
“Tek istediğimiz, maliyetlerimizi karşılamak”

Söz konusu yumurta üreticisi, “Çiftçiler olarak yumurta üretmek istemediğimiz için değil, yumurta üretmeye gücümüz yetmediği için. Tek istediğimiz, maliyetlerimizi karşılamak ve İngiliz yumurtası üretmeye devam etmek için adil bir fiyat.” dedi.

0c262f24yumurta 7534
Yumurta Üreticileri Birliği: 10 ay önce uyardık

İngiliz Serbest Tarla Yumurta Üreticileri Birliği, “10 ay önce, üreticilerin ürünleri için adil bir fiyat ödenmezse üretimi durduracakları ve zincirleme etkinin daha az tavuk ve daha az yumurta şeklinde sonuçlanacağı konusunda uyarmıştık.” ifadesini kullandı.

ca523f88yumurta 4636
İngiliz Yumurta Endüstrisi Konseyi, herhangi bir kıtlığın farkında olmadıklarını, ancak “arz ve talep açısından dalgalanma yaşanabileceğini ve şu anda bulunabilirliğin oldukça sıkı olduğunu” da sözlerine ekledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0