Hasan’a ‘canlı’ destek

Hasan’a ‘canlı’ destek

ABONE OL
25 Ocak 2023 14:40
Hasan’a ‘canlı’ destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik sosyal medyada yaptığı yardım amaçlı canlı yayınlarıyla dikkat çekiyor. Eşiyle birlikte katıldığı instagram yayınlarının yanı sıra SMA hastası çocukların tedavisi için okulları da seferber eden Teltik bu yardım dayanışmasını şöyle anlattı:

27 AYDAN UZUN SÜREDİR YAPILIYORDU
“Kentimizde iki SMA’lı çocuğumuz vardı. Yaklaşık 3 ay önce çocuklar için bir yardım faaliyeti hazırlamıştık orada çocukları SMA hastası olan bu ailelerle tanıştık. Kampanyalardan biri yüzde 50, diğeri 60 seviyesindeydi. İnstagram’da canlı yayınlara davet ettiler. Çok yoğun olduğumda bile kısa olsa da mutlaka her akşam canlı yayınlara katıldım. Bazen yarım saat bazen saatlerce sürdü. Eşim Ayşegül de benimle birlikte hatta benden daha çok bu yayınlara katıldı. 3 yaşındaki Hasan Çınar’ın yaklaşık 27 aydır süren bir kampanyası vardı. Çocuk 2 -3 kilo daha kaybetseydi tedavi olamayacaktı. Çok şükür kısa sürede Hasan Çınar’ın yüzde 60’ken devraldığımız kampanyası yüzde 94’e ulaştı ve birçok üyesi bulunan SMA yardım platformu Elim Sende tarafından fark edildi. Bir haftada eksik para da platform üyeleri tarafından toparlandı ve geçen hafta Cuma günü sona erdi. Kampanyada hedefimize ulaşmış olduğumuz için çok mutluyuz. Çocuğumuz şu anda sağlığına kavuşmak üzere Dubai’ye gitmeye hazırlanıyor.

OKULLARA DUYURDUK
Valilik onaylı bir kampanya olduğu için okullarımızda duyuru yaptık. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin de desteğini aldık. Okullara kumbaralar koyduk. Kermesler yaptık. Genel çaplı duyurular yaptık. Ben çalıştığım için eşim benden daha çok emek verdi. Sokağa çıktı, herkese kampanyayı anlattı. Parayla çözülebilen bir hastalıktan bahsedebiliyoruz. O yüzden ne kadar çabuk ve çok yardım bulabilirsek çocuklarımızın sorunu da o kadar kısa sürede çözülüyor.

ŞİMDİ MELİH EYMEN’E YAYIN YAPIYORUZ
Aynı anda iki çocuğa destek veriyorduk aslında. Ancak Hasan Çınar’ın kampanyası uzun sürdüğü için daha geç kalmadan bitirmek için ona ağırlık verdik. Şimdi 5 yaşındaki Melih Eymen için kampanyamıza başladık. Yüzde 64 seviyesinde bağışı toplanmış bir kampanya, hayır ve yardım yapmak isteyen insanlara ulaşmaya çalışıyoruz. Çok kısa sürede bunu da tamamlamamız ve onu da Dubai’ye göndermemiz gerekiyor.

FARKINDA OLALIM
Halkımızın bu konuya duyarlı olması çok önemli. Çocuklarını sağlığına kavuşturmak için çırpınan bu insanlar bizim aramızda ve tedavi için gereken parayı toplamak için çok uğraşıyorlar. Ama seslerini duyuramıyorlar. Çocuklar hayatını kaybedebiliyor bu yüzden. Duyarlı olup onları fark edip destek olmak hepimizin görevi.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP