Halter Şampiyonu Yusuf Fehmi Genç, Ordu’yu Ziyaret Etti
128 okunma

Halter Şampiyonu Yusuf Fehmi Genç, Ordu’yu Ziyaret Etti

ABONE OL
30 Aralık 2022 14:49
Halter Şampiyonu Yusuf Fehmi Genç, Ordu’yu Ziyaret Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Dinlemek için tıklayınız

AJANSSPOR HABER

Kolombiya’nın başkenti Bogota’da yapılan Büyükler Dünya Halter Şampiyonası’nda Dünya Şampiyonu olan Yusuf Fehmi Genç, memleketi Ordu’yu ziyaret etti. Detaylar…

Şampiyonanın ardından memleketi Ordu’ya gelen Yusuf Fehmi Genç, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Genç’i, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ailesi büyük bir coşku ve gururla karşıladı. Şampiyon, turnuva öncesi ve sonrasındaki yaşadığı süreçleri Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’e, Hizmet ve Şube Müdürlerine aktardı.

Şampiyon Yusuf Fehmi Genç ile birlikte Halter Antrenörü Cumali Tekin, Ordu’da açıklamalarda bulundu.

Kazanılan başarıdan dolayı Antrenör ve sporcumuzu tebrik eden Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Yusuf Fehmi Genç’in başarılarının devamını diledi ve çeşitli hediyeler takdim etti. Ayrıca İl Müdürü Genç, ‘’Ordu’da sporun alt yapısını geliştirmek için yapılan çalışmalara destekleri için Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Valimiz Sayın Tuncay Sonel’e, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza ve İl Başkanımıza teşekkür ederim’’ dedi.

Kolombiya’nın başkenti Bogota’da düzenlenen şampiyonanda dünya şampiyonluğu geldi. Milli Halterci Yusuf Fehmi Genç, silkmede 182 kiloluk kaldırışıyla altın madalyanın sahibi olmayı başardı. Böylece Genç’in bu başarısıyla Türkiye, dünya şampiyonasında erkeklerde 7 yıl sonra ilk kez altın madalya getirdi. Genç koparmada 140, silkmede 182, toplamda 322 kiloyla yarışmayı tamamladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP