Giresun’da sağanak su baskınlarına neden oldu

Giresun’da sağanak su baskınlarına neden oldu

ABONE OL
3 Eylül 2023 12:04
Giresun’da sağanak su baskınlarına neden oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
qKqLpEsEO0y n6R 9OhjNQ

Kentte akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur, gece sağanak olarak devam etti. Etkili sağanak nedeniyle kent merkezi ve Karadeniz Sahil Yolu’nun liman ve Keşap durağı mevkisinde su birikintileri oluştu, bazı iş yeri ve zemin kattaki evleri su bastı.

Ordu ve Trabzon yönlerine bir süre ulaşıma kapanan yol, yapılan çalışmaların ardından kontrollü olarak ulaşıma açıldı.

AJSg1ncDUEumnSRehKuwag

“Metrekareye 132 kilogram civarında yağış düştü”

Giresun Belediyesi ekipleri, iş yerlerinin yanı sıra sokaklarda biriken suyu tahliye etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, kentte etkili olan sağanakta, metrekareye 132 kilogram civarında yağış düştüğünü söyledi.

Yağışın bazı bölgelerde su baskınlarına yol açtığını bildiren Şenlikoğlu, “Tabii bölgemizin kaderi diyelim. Yağışın yüksek miktarda düşmesinden dolayı bölgemizde bazı noktalarda su baskınları oldu. Beklentimizin çok daha üzerinde bir sel afeti ama anında müdahale ettiğimiz için şu anda en asgari düzeyde inşallah sıkıntıyı atlatmaya çalışıyoruz.” dedi.

Şenlikoğlu, ana yollarda oluşan su birikintisini bir saat içerisinde tahliye ettiklerini kaydederek, Hacısiyam Mahallesi’nin Sazbeyi mevkisinde de su baskınlarına müdahale ettiklerini aktardı.

Esnafın dükkanlarındaki suyu tahliye etme çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Şenlikoğlu, kısa süre içerisinde olumsuzlukları ortadan kaldıracaklarını ifade etti.

VMY5vDl22E6TFbE W4IXFg
ySRyFv9MokOCs4dpeuU1UQ
HEHfO5FEb0mfHP RAjL2gA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP