Erdoğan açıkladı: Putin’e ”Suriye” teklifi

Erdoğan açıkladı: Putin’e ”Suriye” teklifi

ABONE OL
15 Aralık 2022 14:59
Erdoğan açıkladı: Putin’e ”Suriye” teklifi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye, Suriye, Rusya görüşmesi teklifini, “Biz de liderler olarak bir araya gelelim, Putin’e teklif ettim, olumlu baktı. Böylece görüşmeler zincirini başlatmış olacağız” diyerek açıkladı.

Erdoğan’ın yurt dışı ziyareti sonrası uçakta yaptığı açıklamalardan başlıklar şöyle:

Cumhurbaşkanlığı’na 3. kez aday olamama ile ilgili açıklamada bulunan Erdoğan, “AK Parti’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde artık işin içinden çekilmesi anlamına gelmez ve Tayyip Erdoğan’ın da siyasetten çekilmesi anlamına gelmez. Öncelikle biz bu seçimde Cumhur İttifakı olarak adayız, şu anda çalışıyoruz. Milletimizin teveccühünün olması halinde Cumhurbaşkanı olarak görevimize inşallah devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

EYT ve asgari ücret ile ilgili de açıklamalarda bulunan Erdoğan, “2023’e bu iki önemli konuyu masamızdan kaldırarak girelim diyoruz. İnşallah güzel bir neticeye varır ve böylece de adımı atarız” dedi.

PKK’nın en büyük desteği koalisyon güçlerinden aldığını belirten Erdoğan “Suriye’de petrol kuyuları koalisyon güçlerinin güvencesinde. Nereye satıyorlar, rejime. Terör örgütü satıyor. Bugüne kadar sabrettik. Artık sabır bitti” diye konuştu. .

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP