Ercümen’in dalış elbiseleri gümrüğe takılmıştı: ‘Yardımcı olacaklarını söylediler, teşekkür ederim’
  • Trabzon Time
  • Gündem
  • Ercümen’in dalış elbiseleri gümrüğe takılmıştı: ‘Yardımcı olacaklarını söylediler, teşekkür ederim’

Ercümen’in dalış elbiseleri gümrüğe takılmıştı: ‘Yardımcı olacaklarını söylediler, teşekkür ederim’

ABONE OL
9 Haziran 2023 14:57
Ercümen’in dalış elbiseleri gümrüğe takılmıştı: ‘Yardımcı olacaklarını söylediler, teşekkür ederim’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Ercümen, Instagram ve Twitter hesaplarında dalış giysilerinin gümrüğe takıldığını, geçtiğimiz günlerde 40 bin TL vergi ödediğini ve yetkililerle görüşmesine rağmen bir gelişme olmadığını paylaştı.

Ercümen, şu ifadeleri kullandı:

“Evet yine bir gümrük vakası! Dalışlarda kullanmam için sponsorumun ücretsiz gönderdiği üzerime göre dikilmiş dalış elbiseleri yine gümrüğe takıldı, biliyorsunuz geçenlerde 40 bin TL üzeri vergi çıkmıştı! Şimdi ne çıkacak bilmiyorum, bu yüzden geri iade edebilirim. Maalesef yarışmalarda ve antrenmanlarda giyeceğim elbiseleri teslim alamayıp eksik malzemeler ile antrenman yapacağım. Uzun zamandır gerekli yerlerde iletişimdeyim. Milli sporcu belgemi vs. de sundum fakat bir gelişme olmadı.. Buna karar veren kişiler umarım milli sporcu olarak maddi manevi beni çok yorduğunuzun sayenizde antrenmanlarımdan geri kaldığımın farkındasınızdır. Dünyadaki hiçbir rakibim bunlarla uğraşmıyor bilin istedim”

Geçtiğimiz aylarda da satın aldığı spor malzemeleri için çıkan gümrük vergisine tepki gösteren Şahika Ercümen, “Yurt dışından yarışlar için birkaç malzeme söyledim, çıkan gümrük vergisi 41.270 TL! (Benim malzemeler o kadar tutmuyor)” demişti.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Sahika Ercumen (@sahikaercumen)’in paylaştığı bir gönderi

‘Gümrükler Genel Müdürlüğü benimle iletişime geçti’

Ercümen’in paylaşım yapmasının ardından Gümrükler Genel Müdürlüğü, sporcu ile iletişime geçti.

Sporcu Ercümen Twitter hesabı üzerinden Gümrükler Genel Müdürlüğü, gümrükte takılan malzemelerimle ilgili iletişime geçti, yardımcı olacaklarını söylediler, teşekkür ederim. Ayrıca benim gibi başka sporcu arkadaşlarımın mustarip olmaması için rica ve dileklerimi paylaştım” açıklamasında bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP