CHP’de Ankara için ‘Mansur Yavaş’ yerine ‘Levent Gök’ önerisi: Sağcı değil kendi adayımız olsun
  • Trabzon Time
  • Politika
  • CHP’de Ankara için ‘Mansur Yavaş’ yerine ‘Levent Gök’ önerisi: Sağcı değil kendi adayımız olsun

CHP’de Ankara için ‘Mansur Yavaş’ yerine ‘Levent Gök’ önerisi: Sağcı değil kendi adayımız olsun

ABONE OL
21 Ağustos 2023 11:54
CHP’de Ankara için ‘Mansur Yavaş’ yerine ‘Levent Gök’ önerisi: Sağcı değil kendi adayımız olsun
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

14 ve 28 Mayıs seçimlerindeki hezimet sonrası ‘değişim’ tartışmalarının devam ettiği CHP’de mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesi adaylık krizi baş gösterdi.

İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun yeniden adaylık sinyali vermesi sonrası gözler Ankara’ya çevrildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan henüz ‘devam’ ya da ‘tamam’ şeklinde bir açıklama gelmezken CHP içinde tartışmalar başladı.

CHP’de Ankara için Levent Gök sesleri
CHP’de Mansur Yavaş’ın yeniden aday olması beklenirken kulislerde önceki dönem milletvekillerinden Levent Gök’ün de büyükşehir için aday olabileceği konuşulmaya başladı.
Cumhuriyet’te yer alan habere göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yavaş için “Mansur Bey yeniden aday olmalı” demesine karşın, partide seçim sonrası başlayan “değişim” sürecini örnek gösteren partililer, “CHP’nin kendi içinden çıkardığı isimlere dönebileceğini”belirtiyor. Bu kapsamda yerel seçimlerde aday belirlenebileceğini belirten partililer, aynı durumun Ankara için de geçerli olduğunu söylüyor. Kılıçdaroğlu’na da Gök’ün adının önerildiği kaydediliyor.
Mansur Bey’in tavrı nasıl olacak?

 

Ankara’da Yavaş’ın yeniden adaylığı konusunda kararsız olan partililer, “Meral Hanım 26’sında açıklama yapacak, ondan sonra Mansur Bey’in tavrı nasıl olacak? O zamana kadar sayın Gök’ün adı da adaylık için geçen isimler arasında” bilgisini paylaşıyor.

 

“CHP’li adayla da kazanabiliriz”

 

Ayrıca DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın “CHP’nin kendi başına seçim kazanması mümkün mü ya?” açıklamasını örnek gösteren partililer,

 

“Biz kendi geleneğimizden bir aday göstermediğimiz zaman karşılaştığımız açıklamalar bunlar oluyor. Neden CHP kendi başına kazanamasın ki? Bu gibi açıklamalar olmaması için Ankara’da kendimizden bir aday gösterebiliriz. Sağ değil, CHP’li bir adayımız olsun” değerlendirmesini yapıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP