Cemal Enginyurt’tan Bakan Soylu’ya sert yanıt

Cemal Enginyurt’tan Bakan Soylu’ya sert yanıt

ABONE OL
12 Aralık 2022 10:51
Cemal Enginyurt’tan Bakan Soylu’ya sert yanıt
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Genel Kurulu’nda bugün Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçeleri görüşüldü.

Genel Kurul’da görüşmelerin sonunda bütçenin aleyhinde söz alan DP Genel Başkan Yardımcısı, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, şunları söyledi:

“SÜREKLİ HAKARET EDEN BAKAN VE BAKAN YARDIMCILARI VAR”

*Sözde bütçeyi konuşuyoruz ama bu bütçe değil. Konuşulan tek şey var iş bitirme karnesini almaya gelenlerin hakareti, küfrü, her türlü çirkin sözü var. Bir yıl boyunca hiçbir iş yapmamış TBMM’ye geliyor.

*Şahsımın reisine kendini göstermek adına sürekli hakaret eden bakan ve bakan yardımcıları var. Bunları savunmak da bu arkadaşlara düşüyor. Demiyorlar ki, ‘milyonlarca genç işsiz, milyonlarca çocuk uyuşturucu bataklığına saplanmış. 5 milyon EYT’li güleceği günü bekliyor İnfaz koruma memurları emniyet hizmet sınıfına alınmak istiyor.

*3600’ü beceremediniz, bu memlekette hakkı hukuku katlettiniz. Adaleti ayaklar altına aldınız. Ama eline aldığı kitapla okuyarak bize ders veren ve sürekli hakaret eden bakanlar ve yetmiyor bakan yardımcıları milletvekillerine hakaret ediyor.

“ONDA DA BECERİKLİ HALE GELDİNİZ”

*Hiç kimse bu parlamentoya, seçilmiş insanlara adı bakan da olsa hakaret etme hakkı yoktur. Milletvekillerini dövme işini de iyi yapıyorsunuz onda da becerikli hale geldiniz.

*Gitmeye başladığınızı gördüğünüz anda büyük bir sinirle, yumrukla insanları susturmak istiyorsunuz.

*Ama şunu unutmayın yumruk da atsanız, topunuz tüfeğinizle de gelseniz sizden korkan namerttir. Çünkü söz verdik, saraylarda yaşayan Yezid olmaktansa Kerbela çöllerinde şehit Hüseyin olacağız.

“SÜLEYMAN SOYLU DİYE BİR ADAM ÇIKMIŞ…”

*Öyle bir korku kapladı ki Sedat Peker diye bir delikanlı ne varsa anlattıkça paniğe kapıldınız. Mafya liderleri delikanlı olunca, Sedat Peker konuştukça çırpınmaya başladınız.

*Dün akşam Süleyman Soylu diye bir adam çıkmış burada hepimize hakaret ediyor. Bana diyor ki ‘Amerikalısınız, hepiniz Amerikalısınız’ diyor.

“BİDEN’IN ÜVEY EVLADIDIR”

* Ben 14 yaşında ülkücü olmuş ne Amerika ne Rusya ne Çin, her şey Türkiye için diyerek dört yıl hapis yatmış bir ülkücüyüm.

*Bana Amerikan uşağı diyen, Amerika’nın ta kendisidir. Biden’ın üvey evladıdır. Dolayısıyla dengeniz, psikolojiniz bozuldu. (ANKA)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP