Bu Sevincimize Ortak Olamıyorsanız Bari Susun
164 okunma

Bu Sevincimize Ortak Olamıyorsanız Bari Susun

ABONE OL
2 Eylül 2023 17:37
Bu Sevincimize Ortak Olamıyorsanız Bari Susun
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Dinlemek için tıklayınız

Filenin Sultanları diye adlandırarak gönlümüzde ayrı bir yer açtığımız voleybolcu kızlarımızın başarısı Türkiye’de bazı çevreleri rahatsız. etti. Bu çevreler sayesinde Türkiye bir büyük zafer, bir önemli sportif başarıda bile biraraya gelemeyip bölünmeyi başardı.

Sosyal medyadaki paylaşımlara bakılacak olursa Havasına, suyuna, ölürüm” diyerek ülkesi için canını feda edeceğini iddia eden kimileri yarın Türkiye’nin final rakibi Sırbistan’ı destekleyecek. Atatürk’ün Kızları’nın yeni bir zafere uzanmaması için kalpleri Sırbistan için atacak.

Giydikleri şortlarla ‘ahlaksız’ ilan edilen, vücudunun ‘açık yerleri’ buzlanan ve ‘Milli utancımız’ söylemleriyle hedef gösterilen “Filenin Sultanları” kimilerinin tüm karalama çabalarına rağmen tarihi bir başarı gösterip Türkiye’nin adını finale yazdırdı, bu ülkenin gururu oldu.

Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı, dün (1 Eylül) İtalya’yı yenerek finale yükseldi. Şimdi sırada Sırbistan’la şampiyonluk için karşı karşıya gelip hepimizi bu zorlu günlerrde sevinçten ağlatmak var.

Filenin Sultanları’nın bu başarısı tüm ülkenin ‘gururu’ olması gerekirken futbolda nerede ise hazırlık maçlarında bile tribünde yerlerini alan iktidar yetkilileri bu başarıyla ilgili tek kelime etmedi.

Cinsel yönelimi nedeniyle ‘milli utancımız’ denilerek sık sık hedef gösterilen Ebrar Karakurt, ‘yine’ sosyal medyada nefret söylemlerine maruz bırakıldı.

1
Kaynak: Twitter

Türkiye’nin dünyada elde ettiği başarılarda büyük payı olan Karakurt için sosyal medyada “Ülkemde lezbiyen istemiyoruz” başlıklı kara kampanya başlatıldı. Pek çok kullanıcı Türkiye Voleybol Federasyonu’nu etkileyerek sadece cinsel yöneliminden dolayı Karakurt’un takımdan men edilmesini talep ediyor.

3
Kaynak: Twitter

4
Sosyal medyada bir kullanıcı yarınki final maçı için bu paylaşımı yaptı.

Kadın sporcular her defasında tüm söylemlere kulaklarını kapatıp ülkesini en iyiye taşımak için mücadelesini sürdüreceğini ifade ederken Ebrar Karakurt tüm eleştirileri “Pazar günü büyük bir maçımız var, ona konsantreyim. Ülkeme sevgiler” sözleriyle noktaladı.

‘Amalara’ ve ‘fakatlara’ yer vermeden, Filenin Sultanlarının başarısını gölgelemelerine izin vermeden gün Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı’nın yanında olma günüdür.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP