Bu görüntüler gündem oldu: 12 gündür hiç durmadan dönüyorlar…
  • Trabzon Time
  • Gündem
  • Bu görüntüler gündem oldu: 12 gündür hiç durmadan dönüyorlar…

Bu görüntüler gündem oldu: 12 gündür hiç durmadan dönüyorlar…

ABONE OL
17 Kasım 2022 17:09
Bu görüntüler gündem oldu: 12 gündür hiç durmadan dönüyorlar…
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Çin’in Baotou kentinde çekilen bu görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Bir çiftlikte kaydedilen ve sosyal medyada yayılan videoda, koyun sürüsü tam 12 gün boyunca hiç durmadan daire çizerken görülüyor.

4 Kasım’da ilk olarak daire çizmeye başladıkları belirtilen hayvanların 12 gündür eylemlerini sürdürmesi başta çobanları olmak üzere herkesi şoke etti.

TAM 12 GÜNDÜR BU HALDELER

Kısa sürede milyonlarca kişi tarafından izlenen görüntülerde koyunların neden 12 gündür daire çizdiğiyle ilgili mantıklı bir açıklama yayınlanmadığı için olay gizemini koruyor.

64640033 11438327 image a 13 1668679630709

Koyun sürüsünün sahibi olan ve ismi Miao olarak açıklanan kadın yerel basına yaptığı açıklamada şaşkınlık içerisinde olduğunu söyledi. Koyunların bu şekilde davranmasına ve bu şaşırtıcı görüntüyü vermesine neyin sebep olduğunu bilmediğini açıkladı.

HASTALIK MI SEBEP OLDU?

CCTV’den çekilen görüntülerde yüzlerce koyunun bir daire içinde birbirini takip ettiği görülüyor. Diğer koyunlar ise dairenin ortasında duruyor. Bazıları sonunda sürüye katılıp dönmeye başlarken bazıları ise ortada kalmayı sürdürüyor.

ig

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından uzmanlar, bazı hayvanların oryantasyonlarını kaybetmesine ve daireler çizmeye başlamasına neden olan bir hastalık olduğunu açıkladı. Tıpta Listeriosis adında bilinen hastalığın koyunların garip davranmasına neden olabileceği belirtildi.

Ancak sosyal medyada, olaya ‘mistik güçlerin’ sebep olduğunu iddia edenler bile oldu..

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0