Brendan Fraser’dan 25 yıl sonra gelen özür! ‘Birilerinin başı derde girecek’
558 okunma

Brendan Fraser’dan 25 yıl sonra gelen özür! ‘Birilerinin başı derde girecek’

ABONE OL
18 Ekim 2022 17:34
Brendan Fraser’dan 25 yıl sonra gelen özür! ‘Birilerinin başı derde girecek’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Dinlemek için tıklayınız

‘The Mummy’ (Mumya) serisi, ‘Bedazzled’ (Şaşkın) ve ‘Journey to the Center of the Earth’ (Dünyanın Merkezine Yolculuk) gibi yapımlarla tanınan Brendan Fraser, geçtiğimiz ay son filmi ‘The Whale’ (Balina) ile Venedik Film Festivali’nde ayakta alkışlanırken gözyaşlarını tutamamıştı. Philip Berk tarafından cinsel tacize uğradığını iddia ettikten sonra depresyona girerek Hollywood dünyasından uzaklaşan ünlü oyuncu; filmdeki performansından dolayı büyük bir coşkuyla karşılanırken, seyircilerin önünde eğilerek selam vermişti.

FİZİKSEL GÜÇ GEREKTİREN ROLLERİN YILDIZI HALİNE GELMİŞTİ’Mumya’nın çöküşü: Brendan Fraser!Haberi Görüntüle

“HAK EDİLMİŞ BİR AN”

Sosyal medyada da büyük yankı uyandıran görüntüler için hayranları, ünlü isme, “Genelde ödül törenlerini umursamam ama Brendan Fraser o Oscar’ı alsa iyi olur”, “Brendan Fraser’ın özel hayatı ve kariyerine ne olduğu hakkında bir şeyler biliyorsanız, bu adam için tezahürat yapıyor olmalısınız. Ne kadar güzel ve hak edilmiş bir an. Özel bir şeyin başlangıcı” ve “Sadece doğru bir senaryoya ihtiyaç duyan mükemmel aktör Brendan Fraser için çok mutluyum” gibi yorumlar yapmıştı.

brendan fraserdan 25 yil sonra gelen ozur birilerinin basi derde girecek 0

“TRAFİK DURMA NOKTASINA GELDİ”

Tüm bunların ardından DailyMail’de yer alan habere göre Brendan Fraser, ‘George of the Jungle’ (Orman Kaçkını) filminin çekimleri sırasında komik cansız bir manken yüzünden 25 yıl önce San Francisco’da meydana gelen sorunlar için için özür diledi.

Uzun bir süre ekranlardan uzak kalan, ancak ‘The Whale’ filmindeki başrolüyle birçok ödül alması beklenen ünlü isim, SFGate’e konuşarak; ‘George of the Jungle’daki ‘George’ karakterinin şehrin Oakland Körfez Köprüsü’ne sıkışan bir paraşütçüyü kurtarması gereken sahnenin trafiği tıkadığını anlattı:

Disney, köprüsünün yukarısına paraşütle asılı bir manken yerleştirdi ve köprünün iki yanında trafik durma noktasına geldi. Karavanım diğer tarafta bir park yerindeydi. Sadece köprüyü izlediğimi hatırlıyorum, üzerinde sallanan bir kukla paraşütçü vardı. Televizyonu açtım ve Oprah Winfrey’nin programı yarıda kesildi, çünkü helikopterlerin köprüde beklediği ve bir paraşütün asılı kaldığını söyleyen özel bir haber vardı. O anda, ‘Bir dakika… Sanırım birleri bu paraşüt işi için izin almamış ve o birilerinin başı belediye başkanıyla derde girecek’ diye düşündüm. O gün yaşananlar için sadece özür dileyebilirim. Bir daha olmayacak.

brendan fraserdan 25 yil sonra gelen ozur birilerinin basi derde girecek 1

HAYVANLAR TARAFINDAN BÜYÜTÜLEN ADAM: GEORGE

Brendan, Afrika ormanlarında hayvanlar tarafından büyütülen ve daha sonra Uganda turu sırasında Amerikalı bir kadına aşık olan bir adamın hikayesini anlatan 1997 yapımı filmde ‘George of the Jungle’ adlı filmde ‘George’u canlandırmıştı.

NE OLMUŞTU?

Fraser, 2003 yılında Hollywood Yabancı Basın Birliği eski başkanı Philip Berk tarafından cinsel tacize uğradığını iddia ettikten sonra, Hollywood’dan kara listeye alındığına inandığını açıklamıştı.

'Brendan Fraser'ın 'The Whale' filmini, kilolu insanlar izlememeli!

 

Fraser, Hollywood’daki Beverly Hills Hotel’de HFPA tarafından verilen bir öğle yemeğinden ayrılırken yaşandığını söylediği taciz olayıyla ilgili, şu ifadeleri kullanmıştı:

Hasta hissettim. Küçük bir çocuk gibi, boğazımda bir şey sıkışmış gibi hissettim. Ağlayacağımı sandım.

Brendan Fraser, yaşananlarının depresyona girmesine ve ‘kendini her şeyden geri çekilmesine’ neden olduğunu söylemişti. Aktör, yıllar geçtikçe kendisini ‘değersiz’ hissettiğini ve daha az gurur duyduğu rolleri üstlenmesine yol açtığını da açıklamıştı.

brendan fraserdan 25 yil sonra gelen ozur birilerinin basi derde girecek 2

50 BİN DOLAR NAFAKA!

Ünlü isim bunlarla mücadele ederken, evliliği de sona ermiş; dokuz yıllık eşi süresinde ve üç oğlunun annesi olan Afton Smith’ten 2007’de boşanmıştı.

Fraser’ın nafaka olarak 50 bin dolar ödemesine karar verilmişti; ancak oyuncu 2013’te, 1990’larda kazandığı yüksek miktarlardaki parayı kazanamadığını ve bu ödemeleri karşılayamayacağını iddia ederek daha az ödeme talep eden bir anlaşma değişikliği istemişti.

brendan fraserdan 25 yil sonra gelen ozur birilerinin basi derde girecek 3

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP