Beş kardeşten tarikat liderine, “92 yaşındaki annemizi dolandırdı, tarlaları elinden aldı” suçlaması
  • Trabzon Time
  • 3.Sayfa
  • Beş kardeşten tarikat liderine, “92 yaşındaki annemizi dolandırdı, tarlaları elinden aldı” suçlaması

Beş kardeşten tarikat liderine, “92 yaşındaki annemizi dolandırdı, tarlaları elinden aldı” suçlaması

ABONE OL
21 Ağustos 2023 12:04
Beş kardeşten tarikat liderine, “92 yaşındaki annemizi dolandırdı, tarlaları elinden aldı” suçlaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Hacı Reşat Emir Sultan Derneği (Hak Sancağı) Başkanı Semih Çalışkan hakkında Isparta’da 6 yıl önce vefat eden Fatıma Çeşmeci’nin arsalarını kandırarak elinden aldığı iddiasıyla Çeşmeci’nin beş çocuğu tarafından savcılığa şikayette bulunuldu ve ‘tapu iptal ve tescil’ davası açıldı.

94 yaşında vefat eden Çeşmeci’nin 22 dönümden oluşan ve piyasa değeri 10 milyon lirayı bulan tarlaları 92 yaşındayken Çalışkan’a yakın olan Durmuş Turan ile Mehmet Çaylak’a devrettiği, Turan ile Çaylak’ın ise üzerlerindeki tapuları 23 Mart 2016’da Çalışkan’a devrettiği ortaya çıktı.

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre Çeşmeci’nin çocukları, birçok kez evlerine gelip-giden Semih Çalışkan ile temasa geçerek, annelerine ait tarlaların iadesini istedi. Ancak sonuç alınamadı. Kardeşler, geçen 25 Temmuz’da karakola giderek Çalışkan’dan şikâyetçi oldu.

Ali Çeşmeci (69) emniyet ifadesinde, “Tarikat hocası olarak bilinen Semih Çalışkan’dan tarlaları istedim ama vermedi. Ben, annemi dolandıran Çalışkan’dan şikâyetçiyim” dedi. Bir süre, Çalışkan’ın Sakarya’daki dergâhında kalan Ayşeli Küçükkara (79) ise, “Semih Çalışkan, annemi kandırarak tarlaları üzerine kaydetmiş. Bize ait olan tarlaları geri vermeyen Çalışkan’dan şikâyetçiyim” ifadelerini kullandı.

“Parasını vererek aldım” 

İddialarla ilgili konuşan Çalışkan (39) ise, “Fatıma Çeşmeci’nin tarlalarını ben almadım. Fatıma Teyze, tarlalarını Durmuş Turan ve Mehmet Çaylak’a devretmiş. Ben de, parasını vererek bu kişilerden aldım. Aynı şekilde Mehmet Çaylak’ın da dairelerini, parasını vererek aldım” dedi.

Çalışkan, gayrimenkullerin ödemesini hangi yolla yaptığına ilişkin ise herhangi bir belge paylaşmadı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP