Bedia Akartürk estetik oldu görenler tanıyamadı

Bedia Akartürk estetik oldu görenler tanıyamadı

ABONE OL
23 Ocak 2023 15:30
Bedia Akartürk estetik oldu görenler tanıyamadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

81 yaşındaki Türk Halk Müziği ses sanatçısı Bedia Akartürk yüzünü gerdirdi. Bedia Akartürk’ün “Daha genç, daha güzel görünmek istiyorum” dediği iddia edildi.

Bedia Akartürk’ün doktoru ise operasyonu şu sözlerle duyurdu:

“Bedia Akartürk Samsun’a geldi ve ‘Ben de yüzümü yaptırmak istiyorum. Daha genç ve güzel bir yüzüm olsun istiyorum’ dedi. Türkülerin sultanına yüz gençleştirme face lift operasyonu yapıldı. Samsun’dan ayrılmadan önce de yeni imaj ve operasyon sonrası sesiyle unutulmaz bir konser verdi.”

81 yaşındaki sanatçının yüzündeki şişlikler dikkat çekti.

Operasyon öncesinde ameliyathanede doktorlara türkü söyleyen Bedia Akartürk sosyal medyada gündem oldu.

BEDİA AKARTÜRK KİMDİR

Bedia Akartürk, 4 Şubat 1941 yılında İzmir’in Ödemiş ilçesinde ailesinin tek çocuğu olarak dünyaya geldi. Akartürk, ailenin tek çocuğu olduğu için babasının soyadını hiç değiştirmeden Akartürk olarak devam ettirdi. Bedia Akartürk Sanat hayatına yine doğup büyüdüğü İzmir’in Ödemiş ilçesinde başladı. Akartürk, 9 sene boyunca İzmir Radyosu’nda görev aldı.

Daha sonra yaşını büyüterek İzmir Radyosu’nda çalışmaya başlayan sanatçı 9 yıl İzmir Radyosu’nda edindiği birçok tecrübenin ardından Ankara Radyosu’nda geçti. Ankara Radyosu’na geçerek müzikal çalışmalarına burada devam eden Bedia Akartürk, Ankara Radyosu’ndan emekli oldu.

Özellikle o dönemde herkese nasip olmayan Paris Olympia’da muhteşem bir konser veren sanatçı Türkiye’yi temsil etti.

Sanat yaşamında 6 sinema filmi ve çok sayıda albüme imza atan Bedia Akartürk, kariyeri boyunca sayısız konser verdi, birçok çok da ödül aldı.

Sanat hayatında 6 sinema filmi ve sayısız birçok albüme imza atan sanatçı Edirne’den Kars’a kadar tüm Türkiye’nin sevgilisi oldu ve 7 ilde Fahri Hemşehrilik unvanına layık görüldü.

Bedia Akartürk, sanat yaşamı boyunca albüm çalışmalarına ve yurt içi, yurt dışı konserlerine aktif olarak aralıksız devam etti ve hala ediyor.

Yaşayan efsane olarak nitelendirilen Bedia Akartürk müzesinde, usta sanatçının bu zamana kadar aldığı tüm ödüller, giydiği sahne kıyafetleri, resimleri ve kendi eliyle özel olarak hazırlanan yöresel kıyafetleri bebekler üzerinde sergileniyor. Bedia Akartürk’ün müzesi, usta sanatçının doğup büyüdüğü İzmir’in Ödemiş ilçesinde bulunuyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP