Bahçeli’den parti örgütüne: Birbirimizin hem yareni hem yurduyuz
167 okunma

Bahçeli’den parti örgütüne: Birbirimizin hem yareni hem yurduyuz

ABONE OL
31 Ağustos 2023 15:03
Bahçeli’den parti örgütüne: Birbirimizin hem yareni hem yurduyuz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Dinlemek için tıklayınız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1 Eylül’de başlayacak partisinin ilk kongreleri öncesinde MHP üyelerine mesaj gönderdi. İlçe kongrelerinin “denge, düzen ve disiplin” içinde gerçekleştiğini belirten Bahçeli, partililerine, “Sizler büyük bir fikir hamulesine ve yüksek bir siyasi idrak haysiyetine sahip vatan ve millet sevdalılarısınız. Biliniz ki, Türkiye’nin gelecek umudu, gerçek ufku sizlersiniz” ifadeleriyle seslendi.

‘KONGRELERİMİZDE KAYBEDEN YOK’

“Bizim kongrelerimizde kaybeden, başı öne eğilen, mahcup ve mağlup olan hiç kimse yoktur ve olmayacaktır” ifadelerini kullanan Bahçeli’nin mesajında öne çıkan başlıklar şöyle sıralandı:

BUGÜN YAPACAĞIMIZ HER FEDAKARLIK…:Türk ve Türkiye Yüzyılı hedefinin gerçekleşmesiyle gelecek nesiller muasır, muzaffer ve müreffeh bir ülkede güvenle ve onurla yaşayacaklardır. 100’ncü yıldönümüne ulaştığımız Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bugün atacağımız her hayırlı adım önümüzdeki yeni yüzyılı imar ve ihya edecektir. Bugün yapacağımız her fedakarlık yeni yüzyılın süper güç Türkiye’sinin çatısını örecek, sütunlarını dikecektir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin siyaset felsefesinin özü ve öznesi insandır. Daha mutlu, daha huzurlu, daha güvenli, daha zengin, daha iyi hayat şartlarına ulaşmış insan gayemizden, aynı şekilde toplum ve millet amacımızdan taviz vermeden haklı ve hürriyet merkezli mücadelemizi istikrarlı şekilde sürdürmekte kararlıyız.

ÜLKÜCÜ HAREKET’İN YOLU: Türkiye’mize zillet müstahak değildir. Hezimet vaat eden, çıkar ve koltuk hesabı yapan, kulislerin fısıltısıyla ayakta duran, fitnenin ikmaliyle varlığını koruyan, günü kurtarmaktan başka hesabı olmayan köksüz ve fikirsiz siyaset Türkiye’mize asla layık değildir. Yolu doğru olanın yükü ağırdır. Bizim yolumuz belli, yönümüz bilinmektedir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in yolu hak yolu, halk yolu, hakikat yolu, vatan yolu, Kızılelma yolu, elbette Allah yoludur. Yolsuzun yol tarifi neyse, cahilin allame pozu vermesi aynısıdır.

BİRBİRİMİZİN HEM YARENİ HEM YURDUYUZ: İlçe kongrelerimizle başlayıp il kongrelerimizle demini alacak ve nihayet 14’ncü Büyük Kurultayımızla neticelenecek demokratik süreç, partimizin ve yenilenmiş kadrolarımızın Türkiye’ye hizmet aşkını da perçinleyecektir. Bunun yanı sıra 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’nde yüksek bir başarıya ulaşmak ve zilletin izini tamamen silip atmak için yerimizde bir saniye durmayacağız. Yılmadan, yorulmadan, saflarımızı bozmadan diri şekilde dava ve siyaset mücadelesine devam edeceğiz. Hepinize güveniyorum. Hepinize üstün başarılar diliyorum. Unutmayınız ki, bizim kongrelerimizde kaybeden, başı öne eğilen, mahcup ve mağlup olan hiç kimse yoktur ve olmayacaktır. Biz büyük bir aileyiz. Birbirimizin hem yareni hem de yurduyuz. (

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP