Avrupalılara nispet: Rus yayıncı, mutfak gazını 24 saat açık bıraktı
  • Trabzon Time
  • Dünya
  • Avrupalılara nispet: Rus yayıncı, mutfak gazını 24 saat açık bıraktı

Avrupalılara nispet: Rus yayıncı, mutfak gazını 24 saat açık bıraktı

ABONE OL
21 Eylül 2022 16:33
Avrupalılara nispet: Rus yayıncı, mutfak gazını 24 saat açık bıraktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

“russiangas1” adlı Twitch kanalının sahibi olan Rus yayıncı, “Russian Gaz 24 7 1.44 Eur Month” başlığıyla 24 saat boyunca mutfak gazını açık tuttuğu bir yayın yapıyor.

Yayının açıklamasında, “Rusya’da doğalgaza ayda sadece 1,44 euro ödendiği” belirten yayıncı, bu “fantastik Rus ayrıcalığının keyfini çıkardığını” ifade ediyor. Canlı yayına denk gelen Rus kullanıcılar, ortamın “şömine gibi ısınmasını” sağlayan bir kanal açtığı için yayıncının fikrini “dahice” olarak nitelendirirken, bazı Twitch kullanıcıları da ocağı sürekli açık bırakmanın yaratacağı tehlikeden ve sınırlı kaynakların “fütursuzca” harcanmasını hoş karşılamadıklarından bahsediyor.

Avrupa’daki gaz krizi

Rusya’dan gaz temininde yaşanan sorunlar, sürekli artan fiyatlar ve son zamanlarda ithalatta yaşanan kesintiler ile birlikte kış, birçok Avrupa vatandaşı ve dolayısıyla İtalyanlar için büyük bir soru işareti oluşturuyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sebebiyle Moskova’ya yaptırım olarak gaz alışverişini kesmeyi isteyen Avrupa için orta ve uzun vade için alternatiflerin az olması sebebiyle uluslararası basında, “Zorlu bir kış Avrupa’yı bekliyor” haberleri yapılıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP