Aleyna Tilki: Yaksanız da ölmem

Aleyna Tilki: Yaksanız da ölmem

ABONE OL
21 Eylül 2022 16:19
Aleyna Tilki: Yaksanız da ölmem
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Şarkıcı Aleyna Tilki, MHP’li Osmancık Belediyesi’nin konserini iptal etmesine ilişkin sosyal medyada bir paylaşımla tepki gösterdi. Aleyna Tilki paylaşımında “Yaksanız da ölmem” dedi.

“Cadı avı dönemine döndük. Ama özel güçlerim var, yaksanız da ölmem” diyen Aleyna Tilki’nin paylaşımına kısa sürede çok sayıda beğeni geldi.

Konseri iptal edilen Aleyna Tilki’nin sosyal medyadan verdiği tepkisi şöyle:

Tilki, “Ayrımcılığı göze almış bir zihniyetin yürüyüş sesleri benim duymazdan gelebileceğim bişey değil. Hele de konu sözde ‘ahlak’ olup, çoğumuzun yaşadığı psikolojik ve bedensel istismarlar için hiç yürünmemişken. Cadı avı dönemine döndük. Ama özel güçlerim var, yaksanız da ölmem” dedi.

Aleyna Tilki: Cadı avına dönemine döndük

Ne olmuştu?

Aleyna Tilki, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, İstanbul’da dün yapılan LGBTİ artı karşıtı yürüyüşe ilişkin şu mesajı yayınlamıştı:

“LGBTİ artı karşıtı yürüyüş ne ya? Toplumda yarattığınız ayrımcılığın bir karması yok mu zannediyorsunuz? Duygu ve tensel dünyalarımızın protesto edilmesi doğaya aykırı! Zihniyetler çok korkunç”

Çorum’da MHP’nin yönetimde olduğu Osmancık Belediyesi, şarkıcı Aleyna Tilki’nin ilçede vereceği konseri, Tilki’nin dün İstanbul’da yapılan LGBTİ artı karşıtı yürüyüşle ilgili paylaşımı nedeniyle iptal ettiğini açıklamıştı.

Belediye açıklamasında, “İlçemiz kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış tarih ve kültür şehridir. Osmancık halkı, sanata ve sanatçıya büyük değer vermektedir. Ancak şarkıcı Aleyna Tilki’nin röportajlarında ve 17.09.2022 tarihinde sosyal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamaları, halkımızın nezdinde üzüntüyle karşılanmıştır. 24 Eylül Cumartesi günü düzenlenmesi planlanan konser, bugün itibariyle iptal edilmiştir” denilmişti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP