Akşener’e çiçek veren öğretmenin maaşı kesilip sürüldü

Akşener’e çiçek veren öğretmenin maaşı kesilip sürüldü

ABONE OL
25 Kasım 2022 16:14
Akşener’e çiçek veren öğretmenin maaşı kesilip sürüldü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e Giresun ziyareti sırasında çiçek veren öğretmen Mustafa Dizdar hakkında siyasi faaliyetlere katıldığı gerekçesiyle soruşturma açıldı.

21 yıllık öğretmen olan Dizdar, Bulancak ilçesini ziyaret eden Akşener’e bir buket çiçek verdi. Bu anları bir arkadaşı sosyal medyadan paylaştı. Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü de Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi muhasebe öğretmeni Dizdar ile ilgili işlem başlattı.

Dizdar soruşturma kapsamındaki savunmasında siyasi faaliyette bulunmadığını, mitingde olmasının suç oluşturmadığını ve görüntülerin kendisinin paylaşmadığını söyledi. Değerlendirmede Dizdar’a yükseleceği son kademede olduğu için kademe ilerleme cezası uygulanamadı. Yerine maaşının yarısının kesilmesine ve eski okuluna 65 kilometre uzakta olan Güce ilçesindeki Güce Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne tayinine karar verildi.

Karşı dava açmaya hazırlanan, Milli Eğitim Bakanlığı’na da dilekçe yazarak cezanın kaldırılmasını isteyen öğretmen, “Bir olaya iki ceza verildi. Bu Anayasa’ya da aykırı” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP