Adalet Bakanı Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt: Görüşmek isteseydi görüşürdüm
  • Trabzon Time
  • Politika
  • Adalet Bakanı Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt: Görüşmek isteseydi görüşürdüm

Adalet Bakanı Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt: Görüşmek isteseydi görüşürdüm

ABONE OL
12 Aralık 2022 13:49
Adalet Bakanı Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt: Görüşmek isteseydi görüşürdüm
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu sabah Adalet Bakanlığı’na yürüyerek Hiranur Vakfı’ndaki çocuğa cinsel istismara tepki göstermesine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan yanıt geldi.

Bozdağ sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sayın Kılıçdaroğlu Adalet Bakanlığı’ndan randevu istemedi. Eğer randevu istemiş olsaydı kendisine randevu verirdim. Randevusuz geldiği halde görüşmek isteseydi, kendisiyle yine görüşürdüm. Sayın Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı ile görüşme yerine basın açıklaması ile yetindi. Canı sağ olsun. Biz, memleketimizin her meselesini Türkiye’nin ikinci büyük partisinin Genel Başkanıyla her daim görüşmeye ve konuşmaya hazırız” dedi.

‘YARGILAMA SONUCUNDA HAK DA ADALET DE YERİNİ BULACAKTIR’

Adalet Bakanlığı’nın konuyla ilgili sessiz kalmadığını söyleyen Bakan Bozdağ, “Ama belli ki Sn. Kılıçdaroğlu’na doğru bilgi aktarılmıyor. O yüzden yaptığım açıklamayı bir de buradan yazayım: Çocuğun cinsel istismarı; din, ahlak, hukuk ve kültür dahil ne kadar mukaddes değerimiz varsa hepsini çiğnemektir. Çocuğun cinsel istismarı, bir insanlık suçudur. Mağdure Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmuş, Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açmış, gerekli tahkikatı yapmış, iddianame hazırlamış ve mahkemeye sunmuş, mahkeme iddianameyi kabul etmiş ve yargılama sürecini başlatmıştır. Yargılama süreci, kanunlarımızın öngördüğü usulde devam ediyor. Yargılama sonunda maddi hakikat, ortaya çıkacaktır. Yargıya güvenelim, yargılama sonucunu bekleyelim. Yargılama sonucunda hak da adalet de yerini bulacaktır” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP