700 liraya keşif! Taksim bombacısını taşıyan taksicinin ifadesi ortaya çıktı
  • Trabzon Time
  • Gündem
  • 700 liraya keşif! Taksim bombacısını taşıyan taksicinin ifadesi ortaya çıktı

700 liraya keşif! Taksim bombacısını taşıyan taksicinin ifadesi ortaya çıktı

ABONE OL
17 Kasım 2022 19:22
700 liraya keşif! Taksim bombacısını taşıyan taksicinin ifadesi ortaya çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

İstanbul İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamaya ilişkin aralarında Ahlam Albashir’in de olduğu 49 kişi adliyeye sevk edildi. Sevk edilen şüphelilerin arasında Albashir’i keşif için Taksim’e götüren korsan taksici de yer aldı. Suriye uyruklu olduğu öğrenilen taksicinin ifadesinde, “1 kez Fatih’e 3 kez de Taksim’e götürdüm. Sonra da ‘gel beni al’ diyordu. Alıp evine bırakıyordum. Karşılığında 600-700 lira aldım” dediği öğrenildi. Öte yandan Albashir’in saldırı anında giydiği kıyafetler de savcılık tarafından detaylı şekilde araştırılıyor

İstanbul İstaiklal Caddesi’nde 13 Kasım’da meydana gelen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği 81 kişinin de yaralandığı bombalı saldırıyı gerçekleştiren Suriye uyruklu Ahlam Albashir’in de arasında olduğu 49 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından bu sabah Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Gözaltına alınan 2 kişinin ise emniyet ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. Geniş güvenlik önlemleri altında zırhlı araçlarla adliyeye getiren şüphelilerin ifadesini 29 savcı ve iki basşavcıvekili tarafından alındığı öğrenildi.

“3 KEZ TAKSİM’E GÖTÜRDÜM”

Gözaltına alınan şüphelilerden birinin de bomba dolu çantayı İstiklal Caddesi’ne götüren şüpheli Ahlam Albashir’i daha önce Taksim’e götüren korsan taksici olduğu öğrenildi. Suriye uyruklu olduğu öğrenilen şoförün savcılığa verdiği ifadede, Albashir’in kendisini telefonla arayarak çağırdığını söyleyerek, “1 kez Fatih’e 3 kez de Taksim’e götürdüm. Sonra da ‘gel beni al’ diyordu. Alıp evine bırakıyordum. Karşılığında 600-700 lira aldım” dediği öğrenildi.

KIYAFETLERİN ÖNEMİ

Öte yandan savcılığın Albashir’in saldırı esnasında giydiği kıyafetleri üzerinde durduğu öğrenildi. Şüphelinin saldırıda kullandığı kıyafeti başka nerede giydiği ve şüphelinin yakalandığı sırada balkonda olan kıyafetleri oraya kimin neden koyduğu araştırılıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0