30 Ağustos Zafer Bayramı’nda drone şov
199 okunma

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda drone şov

ABONE OL
31 Ağustos 2023 13:15
30 Ağustos Zafer Bayramı’nda drone şov
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Dinlemek için tıklayınız

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde “30 Ağustos Zafer Bayramı Özel Konseri ve 100. Yıl Marşı Tanıtım Programı” bandoların parça icrasıyla başladı.

Tüfekli gösterinin ardından alana giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, CSO’nun seslendirdiği 15 Temmuz Marşı ile karşılandı.

100. Yıl Marşı, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde ilk kez seslendirildi.

1200 DRONLA GÖRSEL ŞOV

Etkinlik kapsamında 1200 dronla gökyüzüne “30 Ağustos Zafer Bayramı” ve “Türkiye Yüzyılı” yazıları ile “Türkiye Haritası”, “Türk Bayrağı”, “Cumhuriyetin 100. yıl logosu” görselleri yansıtıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından 100. Yıl Marşı’na ilişkin paylaşımda bulundu.

Altun, paylaşımında şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığımızca düzenlediğimiz 100. Yıl Marşı Yarışması’nda birinci seçilen eserimiz 30 Ağustos Zafer Bayramımızda milletimizle buluştu. Milli ve manevi duygularımızı ifade eden, gönüllerimizi coşturan, istikbal adına vizyonumuzu ve heyecanımızı ortaya koyan bu marşla, Türkiye Yüzyılı’nda emin ve kararlı adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Marşımız 100. yılımıza armağan olsun.”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığımızca düzenlediğimiz 100. Yıl Marşı Yarışması’nda birinci seçilen eserimiz 30 Ağustos Zafer Bayramımızda milletimizle buluştu.

Millî ve manevi duygularımızı ifade eden, gönüllerimizi coşturan, istikbal adına vizyonumuzu ve heyecanımızı ortaya… pic.twitter.com/3weC6qK5Np

— Fahrettin Altun (@fahrettinaltun) August 30, 2023

Altun’un paylaştığı videoda Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla İstanbul, Ankara ve İzmir’de ışıklandırılan bazı tarihi mekanlar yer aldı. Etkinlikler kapsamında İstanbul’da Galata Kulesi, Haydarpaşa Garı, Dolmabahçe Yemin Kapısı, Beyazıt İtfaiye, Kuleli Askeri Lisesi, Beşiktaş Deniz Müzesi, Ankara’da eski Meclis Binası, Ankara Kalesi, İzmir’de Saat Kulesi ve İzmir Atatürk Müzesi’ne ışık boyama tekniği ile Türk Bayrağı yansıtıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP