12 Eylül dönem dizisi Dilek Taşı’ndaki ‘Yılmaz abi’ kim?

12 Eylül dönem dizisi Dilek Taşı’ndaki ‘Yılmaz abi’ kim?

ABONE OL
9 Eylül 2023 17:58
12 Eylül dönem dizisi Dilek Taşı’ndaki ‘Yılmaz abi’ kim?
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Dilek Taşı dizisi, izleyenleri gözyaşına boğdu. Dizinin hapishane sahnelerinde ‘kurtarıcı’ rolüyle ortaya çıkan bir karakter dikkat çekti. Eşinin ameliyat olabilmesi için para bulmaya çalışırken cezaevine düşen Mustafa’nın, “Yılmaz Abi” diye hitap ettiği kişinin gerçek hayatta kim olduğu merak konusu oldu.

12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra yaşananları eksenine alan Dilek Taşı dizisi, ilk bölümüyle merak uyandırdı. Yayınlandığı ilk bölümünde zirveye yerleşen dönem dizisindeki bazı sahneler ise yürekleri dağladı.

64f851ee4e3fe010c470c611

DİLEK TAŞI OYUNCU KADROSU

Dizinin oyuncu kadrosunda ise; Özge Özberk, Teoman Kumbaracıbaşı, Elif Doğan, Çiçek Dilligil, Engin Yüksel, Afra Karagöz gibi birbirinden başarılı isimler rol alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Altan Dönmez oturuyor.

Dilek Taşı’nın yayınlanan birinci bölümünde izleyiciler bir sürprizle karşılaştı. Salih Bademci’nin canlandırdığı Mustafa’yı hapishane revirinde ziyaret edip ona sahip çıkan ‘Yılmaz Abi’ karakteri dikkatlerden kaçmadı. Yılmaz karakterinin Yılmaz Güney olup olmadığı ise büyük merak konusu oldu.

64fa1779a468600e7c7e5d46

Mustafa’nın kurtarıcısı Yılmaz’ın kim olduğu gece boyunca sosyal medyada da tartışıldı. İzleyiciler, ‘Yılmaz Abi aslında Yılmaz Güney mi?’ sorusunun cevabını beklerken kanal yönetimi ya da yapımcı firmadan herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yılmaz Abi karakterinin Yılmaz Güney olup olmadığı sorusunun ikinci bölümde cevap bulması bekleniyor.

DİLEK TAŞI DİZİSİ KONUSU

7 Eylül Perşembe günü yayınlanan Dilek Taşı dizisinin ilk bölümde Mustafa, Cemre’sine kavuşmak için her yolu deniyor

Mustafa, karısı Canan ve kızı Cemre’yle İstanbul’un gecekondu mahallesinde hayatını sürdürmeye çalışan otuzlu yaşlarının başında bir adamdır. Karısı Canan amansız bir hastalığın pençesindedir. İyileşmesi için acilen ameliyat olması gerekmektedir. Mustafa ise parayı nasıl bulacağını bilemiyordur. Çalıştığı fabrika lokavttan dolayı uzun süredir kapalıdır. Fakat Mustafa ameliyat için gereken parayı bir şekilde bulmak zorundadır.

O güne kadar kimsenin önünde boyun eğmemiş, onuru, haysiyeti için yaşamıştır Mustafa. Fakat şimdi yardım istemekten başka çaresi yoktur. Fabrikanın sahibi Yakup Bey’i bulup aylardır ödenmeyen maaşlarını istemek için yola çıkar. Parayı alıp karısını ameliyat ettirecektir. Ancak o gün yaşananlar Mustafa’nın ve kızı Cemre’nin bütün hayatını kökünden değiştirecektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP