Vatandaşlar, Ayasofya’daki kötü koku sorunundan şikayet etmeye başladı
  • Trabzon Time
  • Gündem
  • Vatandaşlar, Ayasofya’daki kötü koku sorunundan şikayet etmeye başladı

Vatandaşlar, Ayasofya’daki kötü koku sorunundan şikayet etmeye başladı

ABONE OL
21 Ağustos 2023 12:59
Vatandaşlar, Ayasofya’daki kötü koku sorunundan şikayet etmeye başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Müze statüsü iptal edilerek cami statüsü verilen bin 500 yıllık tarihi yapı Ayasofya, ibadete açıldığı 24 Temmuz 2020’den bu yana aldığı tahribatlar, denetim yetersizliği ve kapasitesinin çok üzerinde ziyaretçi alımı sonucu yaşanan sorunlarla gündemden düşmüyor.

Son olarak, namaz kılmak için Ayasofya’ya giden bir kişi, ağır kokuya tepki gösterdi.

Furkan Soylu isimli kişi, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Sabah namazına Ayasofya’ya gittim, birçok insan da Ayasofya’nın bereketinden istifade etmek için Ayasofya’ya akın ediyor lakin maalesef ülkenin bir numaralı mabedi gerekli muameleyi görmüyor. İçerisi o kadar havasız ve kötü koku içinde ki namaza odaklanmak çok zor.

 

İşin kötü yanı bu kötü koku halılara da sirayet etmiş durumda ayrıca halılar biraz daha kirlense nerdeyse namaz kılınmayacak vaziyete gelecek. Böyle ulu bir mabedin bu bakımsızlığı bana çok dokunuyor. Hep beraber CİMER’e gerekli uyarıları yaparsak önem verilecektir kanaatindeyim.

Bazıları Ayasofya’nın vaziyetini eleştirdik diye çözümün müzeye çevirmek olduğunu falan söylemiş. Öyle bir dava yok artık, Ayasofya’nın zinciri bir kez kırıldı ve Fatih’in emaneti yerine geldi. Caminin kötü vaziyeti ayakkabılık, turist girişi ve temizlikle halledilecek meseleler.”

 

Söz konusu paylaşımın ardından Ayasofya’daki kötü koku gündem olurken, pek çok kişi şikâyette bulundu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP