Tatlıses ve Enginyurt kavgası büyüyor: İş vereyim darbuka çal

Tatlıses ve Enginyurt kavgası büyüyor: İş vereyim darbuka çal

ABONE OL
12 Aralık 2022 11:08
Tatlıses ve Enginyurt kavgası büyüyor: İş vereyim darbuka çal
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Urfa’daki programda Erdoğan’la birlikte sahneye çıkan ve burada yaptığı konuşmaya gündem olan İbrahim Tatlıses, kendisine tepki gösteren Demokrat Partili (DP) Cemal Enginyurt’a bir hafta sonra cevap verdi. Enginyurt, bir hafta önce Tatlıses’e, “Seni Cumhurbaşkanıyla gittiği yere göndermezsek namerdiz” sözleriyle seslenmişti.

tatlises

Tatlıses, DP’li Ordu Milletvekili ’ne 6 yaşında cinsel istismara uğrayan ve Türkiye gündemine oturan H.K.G. üzerinden cevap verdi. Tatlıses Twitter hesabından Enginyurt’a, “Cemal Enginyurt 6 yaşındaki çocuğu savunurken ciğerimi parçaladın. Eğitim herkesin hakkı ancak genç yaşta hayatın omuzlarımıza yüklediği yüklerle boğuşurken, bana ve BAŞKANIMIZA yakışmayan konuşma yapmışsın. Var git işini yap onu da yapamazsan gel sahnede iş vereyim darbuka çal” sözleri ile tepki gösterdi.

Ne olmuştu?

Cemal Enginyurt, İbrahim Tatlıses’in bir hafta önce Urfa’da yaptığı açıklamalara tepki göstermişti. Enginyurt, “Cumhurbaşkanım diyor, Oxford vardı da diyor ben mi okumadım diyor, Cumhurbaşkanı da he diyor. Oğlum Oxford yoktu da Urfa’da ortaokul vardı, adam olsan ortaokulu bitirirdin lan sen. Sen okuldan kaçmışsın lan ilkokuldan sonra, okumamışsın lan. Okumayı becerememişsin sen. Bir de diyor ki Cumhurbaşkanımız nereye giderse oraya gideceğiz diyor. Seni Cumhurbaşkanıyla gittiği yere göndermezsek namerdiz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP