Taksim’deki terör saldırısının firari isminin görüntüsü ortaya çıktı!
  • Trabzon Time
  • Gündem
  • Taksim’deki terör saldırısının firari isminin görüntüsü ortaya çıktı!

Taksim’deki terör saldırısının firari isminin görüntüsü ortaya çıktı!

ABONE OL
18 Kasım 2022 15:11
Taksim’deki terör saldırısının firari isminin görüntüsü ortaya çıktı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Beyoğlu’nun merkezi İstiklal Caddesi’ndeki 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin de yaralandığı bombalı saldırıya ilişkin gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Hüseyin Güneş’in kimliğine Bilal Hassan’ı Edirne’ye kaçıranlar arasında yer alan Ammar Jarkas’ın ifadesinden ulaşıldığı öğrenildi.

Eylemde lojistik destek sağlayan Jarkas’ın ifadesindeki diğer ayrıntılar da ortaya çıktı. Jarkas’ı eylemden sonra Esenler’den alan kardeşi Ahmet Jarkas’la birlikte saldırının failleri Ahlam Albashır ile Bilal Hassan’ı kaçırmakla görevlendirilen Ammar Jarkas, şüphelileri il dışına götürme talimatının Ayn El-Aran’daki terörist Halil Mence’den aldığını itiraf etti.

140154064 b5910681 54f4 4149 84c5 da454a97463947214405(Hüseyin Güneş)

AMMAR JARKAS’IN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Jarkas ifadesinde, “Olay günü 12.00’de beni arayıp ‘Bir kadın, bir erkek alınacak’ dediler. Ben Halil Mence’nin söylediği gibi Bağcılar’a gidip beklemeye başladım. Fakat gelen giden olmadı. Bunun üzerine Halil Mence’yi arayıp şahısların orada olmadığını söyledim. Bana dönüş yapacağını söyledi. Saat 4’e kadar oyaladı. Sonra saat 16.15 gibi erkek bir şahıs geldi. Arabaya bindi ve eşyaları olduğunu, onları alması gerektiğini söyledi.

140110042 jarkas kardesler(Ahmet Jarkas – Ammar Jarkas)

Birlikte kuru kahve satılan bir dükkana gittik. Dükkandan büyük beyaz poşet ve bir bavul aldı. Bu eşyaları arabaya yükleyip Edirne’ye götürdüm. Yaklaşık 2 saat sürdü yol. Yolda sürekli telefonla ilgileniyordu. Adının ne olduğunu sordum, ‘Bilal’ dedi. Sonra Halil Mence bir konum attı. Orada Bilal’i adının Hamza olduğunu bildiğim fakat gerçekte Hüseyin Güneş isimli kişinin karşılayacağını söylediler. Bilal’i Hüseyin Güneş’e bıraktım. Hüseyin, Bilal’i aldı. Ben Edirne’ye giderken Halil Mence beni aradı. Bir kadının acilen alınması ve Salı gününe kadar beklemesi gerektiğini söyledi. Ben de kardeşime yönlendirdim. Sonra Edirne’den döndüğümde eve gittim ve evde Ahmet ve ailesi, annem, babam ve daha önce hiç görmediğim Ahlam Albashır’i gördüm. Kardeşime ‘Bu kim?’ diye sorduğumda Halil Mence’nin bahsettiği kadın olduğunu, kadının zor durumda kaldığını ve Salı gününe kadar beklemesi gerektiğini söyledi. Sonra da siz geldiniz” dedi. 

Edirne’de firari teröristi karşılayan Güneş’in de emniyet ekiplerince düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı ve sorgusunun ardından dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı belirtildi. 

BİLAL HASSAN ARANIYOR

13 Kasım’da Taksim’deki bombalı saldırıyı gerçekleştiren terörist Ahlam Albashır’ın Türkiye’ye ‘karı-koca’ kılığında geldiği Bilal Hassan’ın görüntüsü ortaya çıktı.

140438008 d443f430 2a99 48ec 9a36 ffcdcbc446fc47213815(Bilal Hassan)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0