Sivas’ta 20 yaşında köy yönetiyor

Sivas’ta 20 yaşında köy yönetiyor

ABONE OL
16 Kasım 2022 14:40
Sivas’ta 20 yaşında köy yönetiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Sivas’ta bir köyün muhtarını gören vatandaşlar şoke geçiriyor.

Kızılova köyünde ikamet eden 20 yaşında ki Eray Koyurga’nın köyü yoğunluk sebebiyle istifa eden muhtar sonrasında muhtarsız kaldı.

Köyde yeni muhtarı belirlemek için seçime gidildi.

Askerden yeni dönen ve işsiz olan Koyurga genç yaşına rağmen öne çıkarak muhtar adayı oldu.

6 oy farkıyla muhtar oldu

Koyurga iki aday bulunan muhtarlık yarışında 6 oy farkı ile rakibini geçerek muhtar seçildi.

sivas 3283

Genç muhtarı görenler inanmıyor

Türkiye’nin en genç muhtarlarından biri olan Koyurga köyle ilgili işlemler için gittiği resmi dairelerde şaşkınlıkla karşılanıyor.

Koyurga bir çok kişinin muhtar olduğuna inanmakta güçlük çektiklerini belirtti.

sivas 4597

“Köylüler arkamda duruyor”

Koyurga, muhtarlığın aklının ucundan geçmediğini ama köy sakinlerinin ısrarı üzerine aday olduğunu belirti, “Eski muhtarımızın istifa etmesinin ardından ara seçim yapılması gerekti. Benim kazanacağıma dair çok umudum yoktu. Seçim sürecinde iki aday vardı karşı tarafı 26 oy olarak kazandım, kazandığımı duyduğumda da çok mutlu oldum. Verilen oylar sayesinde Sivas merkez Kızılova köyünün yeni muhtarı seçildim.

Köyüme ve köy halkıma elimden gelenin fazlasıyla hizmet edeceğim. Genç yaşta muhtar olmak çok güzel bir his, bu yaşta bu mertebelere ulaşmak gurur verici. Köyümüz için ilk olarak altyapı ve parke projesini hayata geçirmek istiyorum. Bu en temel ihtiyaçlarımızdan.

Köylüler arkamda duruyor, hep birlikte el ele vereceğiz köyümüzü daha güzel hale getireceğiz. Resmi kurumlarda işlerimi halletmeye gittiğimde muhtar olduğumu duyanlar şaşırıyor mutlu oluyorlar ve tebrik ediyorlar.” dedi.

sivas 4681

“Köyümüzde yaşlı muhtarlar vardı ne söylesek unutuyorlardı”

İHA’nın haberine göre, köy sakinlerinden Davut Kömür, eski muhtarların yaşlı olduğunu ve söylenen işleri unuttuklarını belirterek, “Eray için ‘çok genç bunu niye aday yaptınız, desteklediniz’ diyenler oldu. Fakat daha iyi çalışacağına hizmet edeceğine inandık ve köy halkı olarak Eray’ı seçtik. Köyümüzde yaşlı muhtarlar vardı ne söylesek unutuyorlardı. Şimdi de muhtarımızdan hizmet bekliyoruz inşallah o da bizim beklentimizi karşılayacak.” ifadelerini kullandı.

sivas 7074

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0