Kutbettin Arzu kimdir, nereli?  Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu öldü mü, neden öldü?
  • Trabzon Time
  • Politika
  • Kutbettin Arzu kimdir, nereli? Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu öldü mü, neden öldü?

Kutbettin Arzu kimdir, nereli? Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu öldü mü, neden öldü?

ABONE OL
30 Ağustos 2023 14:29
Kutbettin Arzu kimdir, nereli?  Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu öldü mü, neden öldü?
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

‘Kutbettin Arzu kimdir?’ sorusu arama motorlarında aratılıyor. Yurttaşlar Kutbettin Arzu’nun kim olduğu ve hayatını merak ediyor. Peki, Kutbettin Arzu kimdir, nereli? Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu öldü mü, neden öldü? İşte ayrıntılar…

KUTBETTİN ARZU KİMDİR?

Kutbettin Arzu, 1 Nisan 1955’te Diyarbakır Bahteri Köyü’nde doğdu. Ekrem ve Emine Arzu’nun oğulları olan Kutbettin Arzu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü tamamladı. Yüksek lisansını aynı fakültede yaptı. Yapı İşleri 15. Bölge Müdürlüğü’nde Baş Mimar olarak çalıştı. Mühendislik ve mimarlık firması kurarak serbest iş hayatına devam etti. Dicle Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi’nde fahri öğretim üyeliği görevi üstlendi. Diyarbakır Mimarlar Odası Başkanlığı görevini yürüttü. Diyarbakır Kızılay Derneği Üyeliği, Kültür ve Dayanışma Vakfı Üyeliği, Açev Vakfı Bölge Danışma Kurulu Üyeliği, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliği, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

KUTBETTİN ARZU EVLİ Mİ?

Kutbettin Arzu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

KUTBETTİN ARZU ÖLDÜ MÜ, NEDEN ÖLDÜ?

Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, Yalova’da tatile geldiği Türkiye Büyük Millet Meclisi lojmanlarının havuzunda ölü bulundu.

Yalova’nın Termal ilçesinde bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi lojmanlarına tatile gelen 68 yaşındaki Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Kutbettin Arzu, tesisin havuzunda ölü bulundu. Tesis çalışanları 112 sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlıkçıların eski bakan Arzu’nun hayatını kaybettiğini tespit etti. İlk verilere göre kalp krizi ihtimali üzerinde durulsa da yapılacak otopsi sonucu kesin ölüm nedeni belli olacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP