Grevdeki oyunculara Cadılar Bayramı yasağı

Grevdeki oyunculara Cadılar Bayramı yasağı

ABONE OL
21 Ekim 2023 12:54
Grevdeki oyunculara Cadılar Bayramı yasağı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle
SXxBC3qUgU 2yFYALyFszw

GÖRÜŞMELER ASKIYA ALINDI

Beyaz Perde Aktörleri Derneği (SAG) ile Amerikan Televizyon, Radyo Sanatçıları’nın (AFTRA) iş garantisi ve maaş güvencesi talebiyle başlattıkları grev için görüşmeler hala sürüyor. Son olarak, Hollywood’da grev yapan oyuncuların yapımcılarla görüşmeleri askıya alınmış ve üyelere yeniden greve katılmaları çağrısında bulunuldu.

Açıklamada, tarafların birbirlerinin teklifini kabul etmediği, 5 gün süren görüşmelerin, “verimli yönde ilerlemediği ve iki taraf arasındaki boşluğun çok büyük olduğu” gerekçesiyle askıya alındığı kaydedildi.

tIW uEVyXkqM6X T 4RrhQ

HOLLYWOOD ÜNLÜLERİYLE GÖRÜŞME

Görüşmelerin şimdilik sonuçsuz kalmasıyla, George Clooney, Emma Stone, Ben Affleck, Tyler Perry ve Scarlett Johansson gibi isimler grevi düzenleyen SAG-AFTRA’nın başkanıyla bir araya gelme kararı aldı.

Zoom üzerinden yapılan görüşmede, Hollywood yıldızlarının SAG-AFTRA’ya 150 milyon dolar teklif ettiği ortaya çıktı.

j9sacV YU0 RigScsZk4Ow

CADILAR BAYRAMI UYARISI

Oyuncu sendikası SAG-AFTRA, yaklaşan Cadılar Bayramı ile ilgili bir uyarıda bulundu. Ünlü isimler, sevdikleri televizyon ve film karakterleri gibi giyinmeye bayılıyor ancak bu sene bu tür kostümleri giymek grev kurallarına aykırı!

2FpFduKDVUWNjoRqkcPdbg

SAG-AFTRA, popüler dizi ve filmlerdeki karakterler gibi giyinmekten kaçınmalarını söyledi. Buna göre Barbie gibi giyinmek veya Oppenheimer şapkası takmak bu yıl yasak.

Bu tür kostümleri giymek stüdyoların ürettiği filmlerin reklamını yapmak anlamına geliyor. Bu da grev kurallarıyla uyuşmuyor.

4X4cT3fptUOW0GQzOjTLcw

“GENEL KOSTÜMLER TERCİH EDİN”

SAG-AFTRA “Zombi, örümcek, hayalet gibi klasikleşmiş karakterlerden ilham alan kostümler tercih edin” açıklamasında bulundu.

Sendika ayrıca, üyelerine “kostümlerin fotoğraflarını sosyal medyada yayınlamamalarını” önerdi.

YTBeeE0wM0 sl UnDK5g5A

BUNLARI YAPMAK YASAK

Hollywood oyuncularını temsil eden Beyaz Perde Aktörleri Derneği ve Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları birliği (SAG-AFTRA) üyelerinin film prömiyerlerine katılması, yer aldıkları yapımlar için röportaj vermesi, ödül törenlerine gitmesi, film festivallerine katılması ve sosyal medyada filmlerinin reklamını yapması yasak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP