Fahrettin Altun’un evinin fotoğrafını çekmekle suçlanıyordu: CHP’li Özçağdaş beraat etti
  • Trabzon Time
  • Gündem
  • Fahrettin Altun’un evinin fotoğrafını çekmekle suçlanıyordu: CHP’li Özçağdaş beraat etti

Fahrettin Altun’un evinin fotoğrafını çekmekle suçlanıyordu: CHP’li Özçağdaş beraat etti

ABONE OL
21 Eylül 2022 16:16
Fahrettin Altun’un evinin fotoğrafını çekmekle suçlanıyordu: CHP’li Özçağdaş beraat etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Kuzguncuk’taki evini fotoğrafladığı öne sürülerek ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’den hakkında dava açılan CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’la ilgili dava Anadolu Adliyesi 17. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görüldü. Tutuksuz yargılanan Suat Özçağdaş’ın da katıldığı davada mahkeme beraat kararı verdi.

‘BOŞ BİR ARSANIN FOTOĞRAFINI ÇEKMEM SEBEBİYLE İKİ BUÇUK SENEDİR YARGILANIYORUM’

Dava sonrası Özçağdaş şöyle konuştu:

“İki buçuk yıldır süren bu davada, aslında özel hayatın mahrem alanının korunması gibi bir amacın olmadığını ilk günden beri vurguluyoruz. Çünkü ortada, ne Fahrettin Altun’un, ne de ailesinin özel hayatı ile alakalı bir ihlal söz konusu. Gerçekten, dosyadan çıkarılıp Fahrettin Altun’a gösterilse, kendisinin dahi görünen yerin neresi olduğunu bilemeyeceği bir fotoğraf üzerinden suç isnat edildi ve hakkımda dava açıldı. Evet, boş bir arsanın fotoğrafını çekmem sebebiyle iki buçuk yıldır yargılanıyorum.

Aslında bu dava ile Üsküdar İlçe Başkanı olarak benim şahsımın değil, koşar adım iktidara giden Cumhuriyet Halk Partisinin cezalandırılmak istendiğinin farkında olarak bu süreci yönetmeye çalıştık. Günün sonunda yargı sisteminin içinde hala hukuka bağlı hakimlerin olduğunu gösteren bir karar ile karşı karşıyayız. Bugün buradan beraat kararı ile ayrılıyoruz. Adaletin geç de olsa tecelli etmiş olması bizleri mutlu etti.”

KAFTANCIOĞLU: İHLAL OLMADIĞI ONAYLANDI

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu da sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Üsküdar İlçe Başkanımızın çektiği boş arazi fotoğrafının özel hayatın gizliliğini ihlal olmadığı mahkeme kararıyla onaylandı” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP