Destici: Burası bizim vatanımız

Destici: Burası bizim vatanımız

ABONE OL
29 Aralık 2022 19:43
Destici: Burası bizim vatanımız
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, buluşma ve katılım programına katıldı. Destici, “Bu topraklar bizim. Burası bizim vatanımız. Birlikte yaşadık, birlikte mağlup olduk, birlikte aç kaldık, birlikte savunduk, birlikte öldük, birlikte zafer kazandık, birlikte devlet kurduk, birlikte güldük, birlikte ağladık. Birlikte yaşayacağız” dedi.

Ankara’dan uçakla Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanına gelen BBP Genel Başkanı Destici ve beraberindeki parti yöneticileri, Yüksekova ve Hakkari’den gelen partililer tarafından karşılandı. Destici, daha sonra Yüksekova Selahattin Eyyubi Kültür Merkezi’ne geçerek ‘Yüksekova buluşması ve katılım programı’na katıldı. Genel Başkanı Destici, AK Parti’li Büyükçiftlik Belde Belediye Başkanı İsmail Rüştü Zeydan, Esendere Belde Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu ile partililerin katıldığı buluşma toplantısında yaptığı konuşmada, terörle mücadele ettiklerini, tüm Türkiye’nin, en çok da bölge insanının huzuru, güvenliği, mutluluğu için çalıştıklarını söyledi.

‘AYNI KİLİMİN DESENLERİYİZ’Destici, Yüksekovalıların devletin eğitim, sağlık, altyapı hizmetlerinden daha verimli faydalanması, üretmesi, üreterek zenginleşmesi ve 85 milyonun geleceğe güvenle bakması için mücadele ettiklerini belirterek şöyle konuştu: “Yatırım yaparken de istihdam oluştururken de şekli ve niteliği ne olursa olsun, herhangi bir ayrımcılık yapılmaması için azami ölçüde gayret gösteriyoruz. Büyük Birlik Partisi kurulduğunda, ilk sloganı ‘Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz’ cümlesiydi. Biz, herhangi bir vilayetimizle, herhangi bir bölgemizle, kurulduğumuz günden bugüne, dargın da olmadık, kavgalı da olmadık. Bundan sonra da olmayacağız. Hakkari’de, Yüksekova’da milletvekilimiz olmayabilir. Büyük Birlik Partisi Hakkari’den milletvekili çıkarana kadar, milletvekiliniz benim.”‘ŞEREFLİ BİR MİLLETİN MENSUPLARIYIZ’Şerefli bir milletin mensupları olduklarını belirten Destici, “İnsanlık tarihinin, bu en utanç verici sayfalarının bir satırında bile, milletimize rastlayamazsınız. Çünkü biz, şerefli bir milletin mensuplarıyız. Çünkü bu topraklar, şerefli insanların ülkesidir. İşgalcilerle savaşırken, omuz omuza can verirken, ne yanımızdaki arkadaşımıza ‘Sen Laz mısın? Çerkes misin?’ diye sorduk; ne de üzerimize kurşun yağdıran düşman, bize, ‘Sen Kürt müsün? Türkmen misin?’ diye sordu. Kimin hangi şiveyle, hangi aksanla konuştuğunu umursamadan, ‘Türkiye Cumhuriyeti’ni birlikte kuran halka Türk Milleti denir’ diyerek, kendimize, kendimizi koruyabileceğimiz bir kale yaptık. O kalenin adı Türkiye Cumhuriyeti’dir. Rum, Ermeni, Arap, Farisi ayırmadan, anayasamıza ‘Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağıyla bağlı herkes Türk’tür.’ cümlesini yazıp, bunun ötesini tartışmaya gerek bile duymadık” dedi.’BİRLİKTE GÜLDÜK, BİRLİKTE AĞLADIK’

Zorlukların bulunduğunu ancak baş edecek potansiyele, güce, iradeye sahip olduklarını da kaydeden Destici, “Bu topraklar bizim. Burası bizim vatanımız. Birlikte yaşadık, birlikte mağlup olduk, birlikte aç kaldık, birlikte savunduk, birlikte öldük, birlikte zafer kazandık, birlikte devlet kurduk, birlikte güldük, birlikte ağladık. Birlikte yaşayacağız. Omuz omuza, dostça, kardeşçe. Bizi parçalamaya çalışanlar bizim düşmanımızdır. Bir tek hayalimiz var. Vatanımızda kardeşlerimizle birlikte hür ve müreffeh bir hayat sürmek. Bunu başarmak için her şeye sahibiz. Bunu istikbalimizi, hayallerimizi, gülümsememizi elimizden almak isteyenlere fırsat vermemeliyiz” diye konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0