Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan sözleri Yunan basınında

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan sözleri Yunan basınında

ABONE OL
16 Kasım 2022 14:44
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan sözleri Yunan basınında
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi için gittiği Endonezya’da, temaslarını tamamlamasının ardından basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın toplantısında Yunanistan’a önemli uyarılarda bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’deki tansiyonu yükselten açıklamalarına ilişkin, Yunanistan’ın bu tür yaklaşımları, benim her zaman söylediğim bir gece ansızın gelebiliriz kelam-ı kibarını asla geriye götürmez. Bu benim için bir kelam-ı kibardır. Dolayısıyla bir gece ansızın gelebiliriz. ifadelerini kullandı.

“Komşuluk hukukunu bil”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’da iki üç isim rahat durmuyor. Hadlerini bilmiyorlar. Biz bu noktada diyoruz ki komşu komşuluk hukukunu bil. Bizimle fazla dalaşma. İstediğin kadar o adaları doldur. Bunların hiç biri sana bir fayda sağlamayacaktır. Burada Türkiye var yerini yurdunu iyi bileceksin. Tarihi filan incelerse gayet iyi görecektir. Gelen uçaklar silahlar şunlar bunlar farketmez. Bu işler yürek işidir.” dedi.

Erdoğan’ın sözleri Yunan basınında geniş yer buldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın G-20 Liderler Zirvesi’nde yaptığı açıklamaları Yunanistan’da geniş yer buldu.

Doğu Akdeniz ve Ege’de tansiyonu yükselten Yunanistan’a sert uyarılarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini ilk sıradan verildi.

‘Yunanistan haddini bilsin, tarihi hatırlasın’ sözleri manşette

Yunan Kathimerini gazetesi, ‘Yunanistan sınırlarını anlamalı’ ifadeleri ile manşetine taşıdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘bir gece ansızın’ sözlerindeki kararlı olduğunu vurgulayan gazete,Yunanistan haddini bilsin, tarihi hatırlasın. sözlerini gündemine taşıdı.

Haberde gerilimi tırmandıran tarafın Türkiye olduğu iddia edildi.

erdogan 2041

Gerilimi Türkiye’nin yükselttiğini iddia ettiler

Ta Nea gazetesi ise Yunanistan’ın yaptığı provokasyonları görmezden gelirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın meydan okuduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2-3 isim var sakin durmuyor Hadlerini bilmiyorlar.sözlerini manşetine gündemine getirdi.

erdogan 2850

Bahçeli’nin dünkü açıklamaları hatırlatıldı

in.gr’de yer alan haberde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın provokatif bir tavır takındığı yönünde skandal ifadeler kullanıldı. Erdoğan’ın Biden görüşmesi ile ilgili soruya verdiği yanıta dikkat çektiler.

Öte yandan gazete MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin dünkü açıklamalarına da yer verdi, 12 mil meselesini okuyucularına hatırlattı.

bahceli 3395

“Erdoğan meydan okumaya devam ediyor”

CNN Yunanistan’da ise, “Erdoğan meydan okumaya devam ediyor” başlığı kullanıldı. Gazete Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kışkırtıcı bir söylemde bulunduğunu iddia etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan’ın Ege adalarındaki askeri varlığını güçlendirmesinin bir anlamı olmadığını belirttiği sözlerine dikkat çekildi.

erdogan 2200

“Yunanistan haddini bilmiyor”

Proto Thema’da da benzer ifaleler kullanılırken,Yunanistan haddini bilmiyor. sözlerine yer verildi.

erdogan 9209

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0