Burnu kırılan arkadaşlarına sahip çıkan doktorlara soruşturma

Burnu kırılan arkadaşlarına sahip çıkan doktorlara soruşturma

Burnu kırılan arkadaşlarına sahip çıkan doktorlara soruşturma - İzmir’de hasta yakınının burnunu kırdığı doktor arkadaşlarına sahip çıkıp, tepki olarak bir günlük iş bırakan doktorlara inceleme başlatıldı.

ABONE OL
23 Aralık 2022 14:05
Burnu kırılan arkadaşlarına sahip çıkan doktorlara soruşturma
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 20 gün önce yaşanan olayda muayenesi için karısı ile birlikte kadın doğum uzmanına gelen A.K., erkek doktora “Neden kadın doktor yok” diyerek 29 yaşındaki Dr. Mücahit Furkan Balcı’nın burnunu kırdı.

Olaya tepki gösteren doktor arkadaşları, sağlıkta şiddete dikkat çekmek için bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü iş bırakma eylemine katılan doktorlar hakkında inceleme başlattı.

İZMİR TABİP ODASI: KABUL EDİLEMEZ!

İzmir Tabip Odası, hekimlerin anayasal ve demokratik haklarını kullandığını belirterek incelemeyi kabul edilemez diye nitelendirdi.Oda açıklamasında, “Darp edilen ve burnu kırılan meslektaşımıza destek olmak ve hekime şiddete tepki göstermek için hastanedeki bir günlük iş bırakma eylemine katılan hekimler hakkında inceleme başlatılması kabul edilemez.

Hekime şiddete dikkat çekmek için Anayasal ve demokratik hakkını kullanan meslektaşlarımız hakkındaki incelemenin derhal sonlandırılması gerekmektedir.

Kamu yönetimini sağduyulu olmaya ve hukuka uygun davranmaya davet ediyoruz. Odamız, mesleki ve hukuki olarak sürecin takipçisidir ve meslektaşlarımızın yanındadır” denildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0