Binali Yıldırım: ‘Önümüzdeki sene 3 tane bayramımız var’

Binali Yıldırım: ‘Önümüzdeki sene 3 tane bayramımız var’

ABONE OL
12 Temmuz 2022 16:51
Binali Yıldırım: ‘Önümüzdeki sene 3 tane bayramımız var’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Partisinin Sivas İl Teşkilatı’nca düzenlenen bayramlaşma programı için kente gelen AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, burada partililerin bayramını kutladı.

Buruciye Medresesi’ndeki programa Yıldırım’ın yanı sıra AKP milletvekilleri İsmet Yılmaz, Mehmet Habib Soluk, Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, AKP İl Başkanı Hakan Aksu ile partililer katıldı.

 

‘DOĞDUĞUMUZ BÖLGELERİ ASLA İHMAL ETMEYELİM’

Yıldırım, “Bayramlar; kardeşliğin, dostluğun zirveye ulaştığı, dargınlıkların, küslüklerin ortadan kalktığı müstesna günler. İmkanımız olan vatandaşlarımız gibi kurbanımızı kestik, akrabalar başta olmak üzere ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Uzak diyarlardan, gurbetten gelen hemşehrilerimiz memleketine gelip sıla-ı rahim yaptı. Büyüklerimizin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öptük. Güzel hatıralarımızın olduğu bu toprakları, daima canlı tutmak hepimizin görevidir. Nerede olursak olalım doğduğumuz bölgeleri, illeri, köylerimizi asla ihmal etmeyelim. Ben de düzenli olarak bayramlarda sık sık Erzincan’a ve doğduğum Sivas’a gelirim ve hemşehrilerimle hasret gideririm. Buralar adeta bizim enerji depoladığımız yerler haline geldi” dedi.

160214489 binali yildirim onumuzdeki sene 3 tane bayramimiz var 1

‘GELECEĞE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ’

Zor bir coğrafyada mücadele verdiklerini hatırlatan Yıldırım, “Ülkemiz, İbn-i Haldun’un dediği gibi zor bir coğrafya. Coğrafya bizim kaderimiz. O halde bu kaderle birlikte zorlukların üstesinden gelmek zorundayız. Bunun yolu da birlikten, beraberlikten, kardeşlikten geçiyor. İçeride ve dışarıda memleketimiz üzerinde plan yapanlara karşı inadına birliğimizi, beraberliğimizi gözümüz gibi koruyacağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, birlikte Türkiye olacağız. Ay yıldızlı bayrağımızın altında hür ve bağımsız olarak gelecek yıllara emin adımlarla yürüyeceğiz. Cumhuriyeti kuran şehir, Türkiye’nin geleceğinin de bugününün de teminatıdır. Bu şehrin adı, Sivas’tır. Bu şehrin insanları yiğidolardır. Yiğit insanlardır. Sivasspor’u da tebrik ediyorum. Türkiye Kupası’nı da kazanarak şehrimize çok büyük bir başarıyı armağan etmiştir” diye konuştu.

 

‘SİVAS, 2023’TE YENİ REKORA VAR MI?’

2023’te yapılacak seçimlere de değinen Yıldırım şöyle devam etti:

“Önümüzdeki sene 3 tane bayramımız var. Birinci bayramımız, Ramazan Bayramı. Üçüncü bayramımız, Kurban Bayramı. İkisinin arasında da bir bayram daha var; Cumhurbaşkanı’mızı Allah’ın izniyle rekor oyla tekrar başımıza getireceğiz, cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz. Sivas, 2023’te yeni rekora var mı, hazır mı? Allah sizleri daim etsin. Birlik, beraberliğimizi bozanlara fırsat vermesin. Milletçe huzur içinde, sağlıkla bayramlara eriştirmeyi Rabbi’m nasip eylesin. Bu vatanı bize emanet eden şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize Allah’tan hayırlı uzun ömürler diliyorum.”

 

‘CUMHURİYETİN 100’ÜNCÜ YILINA İLERLİYORUZ’

15 Temmuz’un yıl dönümünü de hatırlatan Yıldırım, ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP